Klub historie je zpět a začalo se tančit i hrát

26. 5. 2020 · 3 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video

Když před pěti lety tancechtivé zralé dámy založily Tančírnu na stará kolena, ihned si našly své skalní fanoušky, které za nimi jezdí na country bály do širokého okolí. Kvůli nouzovému stavu musely přerušit tréninky, ale s první vlnou uvolňování bezpečnostních opatření se vrátily v plné síle a s elánem sobě vlastním. A i mladším ročníkům při pohledu na perfektně sehrané těleso, které nezastavila ani karanténa padá brada.


Přestože patří do nejvíce ohrožené skupiny, rozhodly se dámy z Tančírny na stará kolena, že už nechtějí sedět doma a potřebují pohyb. Třetím týdnem se tak schází na venkovním hřišti u praktické školy, kde v dostatečných rozestupech pilují své oblíbené country tance. „Byli jsme překvapeni, že za tu dlouhou dobu doma nezapomněly žádné kroky a všechny tance, které jsme se učily, tak zvládají. Zatím sice zkoušíme jen line tance, kvůli dostatečným rozestupům, ale věřím, že i při těch párových to bude stejné,“ chválí si své tanečnice Dušan Průdek, vedoucí Klubu historie a vlastivědy, pod který tančírna spadá. 

Připomíná, že všechny aktivity klubu musely být ukončeny s vyhlášením nouzového stavu, kdy již byla naplánována spousta akcí. „My jsme měli to štěstí, že vlastně ve středu 11. března, tedy den před vyhlášením nouzového stavu jsme mohli zrealizovat přednášku o brněnském podzemí, která měla velký úspěch. Tím jsme vlastně pozastavili činnost,“ vzpomíná Průdek na rychlý sled událostí, který tehdy všechny překvapil.

Protože akce klubu splňují aktuálně platnou podmínku hromadných akcí o účasti do 300 osob, mohou se kromě tančírny znovu rozjet i další aktivity. „Minulý týden jsme se poprvé sešli ve skupině společenských her na penzionu pro důchodce. Ta klasická činnost ale začne v červnu, kdy vyrazíme do Velkých Němčic na Juniáles. Místo plánovaného zájezdu, který se měl uskutečnit koncem června zařadíme určitě nějakou přednášku a byli bychom rádi, kdyby to byla přednáška o nordic walking, která byla jedna z těch zrušených. V současné době zatím stále nemáme jasno v tom, jestli se v létě uskuteční naše tábory Na stará kolena, ale měli bychom to vědět příští týden, tak doufáme, že se to podaří,“ věří Průdek v další uvolňování opatření.

Na každé setkání se členové spolku těší, protože doba strávená v domácí izolaci pro ně nebyla zrovna příjemná. „Vím, že třeba dámy z tančírny se alespoň chodily procházet do přírody za Hustopeče, takže úplně zavřené nebyly, na to jsou moc aktivní. (smích) Ale určitě nám všem chyběly ty společné schůzky a aktivity. Zejména pro naše přátele z penzionu pro seniory to byla velmi těžká doba, protože oni do přírody ze zdravotních důvodů nemohli, my jsme zase úplně nemohli za nimi, takže to bylo složité a při tom prvním herním setkání minulý týden bylo vidět, jak jim září oči, že už se to konečně někam posouvá, že to snad bude jenom lepší,“ neskrývá dojetí Průdek.

Výsledek tanečních tréninků budeme moci zhodnotit už 3. července, kdy dámy vystoupí na country večeru pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích. O dalších akcích klubu se dozvíte na webu města a v kabelovém vysílání Hustopečské televize. „Rádi bychom to znovuobnovení naší činnosti brali jako takový nábor, takže kdokoliv chcete, přijďte za námi, rádi vás uvidíme!“ -nov-

odebírejte přes RSS