Knihovna hostí výstavu obrazů Leny Shine

5. 9. 2021 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Uklidňující barvy snových obrazů s konejšivými slovy jejich autorky. Sklenička vína a přátelská atmosféra. To všechno čekalo na návštěvníky slavnostní vernisáže obrazů Leny Shine v městské knihovně v pátek 3. září. Pokochat se pohledem a načerpat energii z vystavovaných děl můžete do konce měsíce. 


Městská knihovna ožila v pátek 3. září odpoledne netradiční akcí. Na slavnostní vernisáž výstavy svých obrazů pozvala malířka a výtvarnice s uměleckým jménem Leny Shine. „Je to pseudonym. Vlastním jménem jsem Lenka a Shine jsem si zvolila proto, že to znamená světlo. A já si myslím, že lidé potřebují hodně světla. Žijeme v takové zvláštní době a ty obrazy jsou naladěné na pozitivní energii. Dávám do nich to nejlepší, co v sobě mám. Když maluji, jsem šťastná. A chtěla bych, aby toto pocítili i diváci,“ představila se nám s úsměvem na rtech malířka.

Energická dáma z Podivína začala tvořit poměrně nedávno a v Hustopečích už má dokonce i svůj vlastní ateliér. „Před osmi lety se mi stala taková nepříjemná životní událost, která mě na rok úplně zablokovala. A v ten moment si člověk uvědomí priority a zjistí, co od života chce, co nás naplňuje. Neustále se za něčím honíme a unikají nám věci, které nás činí šťastnými,“ posteskla si výtvarnice, která svou cestu už našla a ráda se o své zkušenosti podělí s druhými.

Na svých obrazech kombinuje několik výtvarných technik a je hrdá na to, že si tím vytvořila vlastní styl. Stejně smíšené jsou i motivy obrazů. Společným znakem všech vystavovaných děl je však snová krajina a pestré barvy. „Jsou tam prožitky, vztahy, důležité momenty. Nedávno jsem nechala zarámovat svůj první obraz, na kterém jsem si našla svoji techniku. Jmenuje se Strážce času a je to hodně hluboký obraz s velkým poselstvím. Každý, kdo ho viděl v něm najde několik symbolů a pokaždé jsou jiné.“

Jestli se vám, některý z mých obrazů zalíbí, je to proto, že jeho obsah je o vás, říká usměvavá výtvarnice. Do konce září se proto určitě zajděte podívat, jestli ve vestibulu knihovny nevisí právě vaše plátno. -nov-

odebírejte přes RSS