Knihovna láká na poslední výstavu tohoto školního roku

3. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 4 fotografie

Městská knihovna nabídla své přístřeší další výstavě, která, jak už ke konci školního roku bývá zvykem, patří obrazům členů kroužku Veselého kreslení. Zdi vestibulu tak zdobí nejen portréty, ale i pastelové kresby krajiny. K příjemným dojmům z uměleckého prostředí přispívají barevné suché vazby z dílny floristky Adély Murínové.

Kroužek se zaměřuje na práci s pravou mozkovou hemisférou, která je specifická tím, že si pamatuje hlavně obličeje, což se dá využít právě v tvůrčí činnosti. „K tomu, aby se pravá mozková hemisféra aktivovala, je potřeba zklidnění. Je pro to určeno několik metod, kterými kurzisty hned na začátku provedu, poté jim už nechávám volnou ruku,“ popisuje proces tvorby vedoucí kroužku, Radka Dostálová.

Veselé kreslení působí už přibližně 7 let a členové se schází jednou za dva týdny na tři hodiny. Pokud se chcete stát jeho součástí, vyhlížejte v září kompletní nabídku všech zájmových činností Pavučiny a přihlaste se do tohoto kroužku.

Tvořit se začíná v říjnu a končí v květnu, poté následuje výstava těch nejpovedenějších děl. Kroužek navštěvují studenti, důchodci i maminky na mateřské dovolené. Do tvorby se tak může opravdu zapojit téměř každý. „Jediné omezení je hranice od dvanácti let, a to kvůli tomu, aby děti pochopily, co metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou obnáší,“ vysvětluje vedoucí kroužku, Radka Dostálová.

Letošní výstava čítá 39 obrazů, jež zobrazují známé, neznámé, české i zahraniční tváře. Můžete si tak prohlédnout podobiznu Freddieho Mercuryho, Lucie Bílé, ba dokonce i hlavní hrdinky seriálu Game of Thrones, Daenerys. Pokud se o takovou pastvu pro oči nechcete nechat ochudit, pospěšte si, výstava se v knihovně dlouho neohřeje. Nově se totiž stane putovní, a tak se po konci června přesune do Kulturního domu ve Strachotíně, kde o díla projevila zájem paní starostka.

-slam-

 

odebírejte přes RSS