Menu Hledat

Knihovna nabízí veřejnosti přes 3 000 titulů

19. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Do konce září si z Městské knihovny můžete kromě klasické výpůjčky odnést i pár nových přírůstků do domácí knihovny. Burza vyřazených knih nalákala už první den desítky zájemců.


Městská knihovna v Hustopečích se může pyšnit knižním fondem čítajícím na 30 000 titulů. Aby bylo možné fond obnovovat a doplňovat, čas od času je nutné staré knihy vyřadit. Vyřazené tituly však neskončí v popelnici. Široká veřejnost si je může prohlédnout a za drobný poplatek zakoupit v rámci Burzy knih. 

V nabídce jsou veškeré žánry od odborných publikací, přes beletrii či knížky pro děti. „Každá knížka nám prošla rukama, zkontrolovaly jsme její stav a v systému dohledali, kdy naposledy byla knížka půjčena. Nakonec jsme sesbíraly okolo 3 000 publikací, které uvolnily místo novým přírůstkům,“ vysvětluje knihovnice Jitka Horáková. 

Existují však tituly, které naše knihovnice nevyřadí, i kdyby byly sebevíc poškozené. „Jsou to takové poklady, které by v knihovně být určitě měly. A pokud je jejich stav špatný, hlídáme si nová vydání, abychom je vyměnily. Především je povinná četba,“ vysvětluje knihovnice. 

Mezi nejpůjčovanější knihy uplynulého roku v Hustopečích patří z beletrie Panství Farleigh autorky Rhys Bowlenové, nebo z naučné literatury Jan Žižka: život a doba od českého historika Petra Čorneje. V oblibě jsou i soudobé cestopisy a romány. „Každý rok nakoupíme okolo 700 titulů. Letos to bude asi trochu méně, protože knihy jsou čím dál dražší a investovali jsme do elektronických knih, za které také platíme,“ dodává Horáková.

Burza vyřazených knih potrvá v knihovně do konce září, a to každý všední den od 8:30 do 17 hodin. -nov-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch