Knihovna ožila výstavou i přednáškou

5. 4. 2019 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Duben je pro hustopečskou knihovnu měsícem akcí. Ve čtvrtek 4. dubna se v učebně knihovny konala přednáška Chráněná příroda města Brna, která je doprovázena stejnojmennou putovní výstavou. Kromě výstavy si můžete do 29. dubna dojít prohlédnout knižní burzu, odkud si lze za symbolický poplatek odnést knihu, která vám padne do oka. Přednáškou měl původně provázet pan RNDr. Miroslav Sedláček, toho byla na poslední chvíli nucena zastoupit paní učitelka Čeperová, která učí biologii a chemii na místním gymnáziu. Ta pak představila třicet chráněných oblastí Brna a posluchače přednášky se snažila namotivovat k navštívení těchto oblastí. Především doporučovala místa jako je Stránská skála nebo Kamenný vrch. „Na Kamenném vrchu v současnosti kvete asi šest set trsů Koniklece velkokvětého, což je největší lokalita Koniklece na světě,“ překvapila nás paní Čeperová. 

 Jestliže vás zajímá víc a často přemýšlíte, kam se vydat na výlet, zavítejte do knihovny a inspirujte se výstavou. Zde jsou jednotlivá místa náležitě popsána a tak se dozvíte, na jakou floru se těšit. 

Máte-li pocit, že jste si dlouho nekoupili žádnou knihu, můžete to udělat přímo v knihovně. Do konce března sem lidé nosili knihy, co už nečtou, nepotřebují, nebo nevědí, co s nimi. Kdokoliv se teď v otevírací době může na burzu přijít podívat a probrat se množstvím knih, kde si jistě každý najde to svoje. 

Duben ale rozhodně není posledním měsícem, kdy se v knihovně něco děje. „Do budoucna plánujeme tolik přednášek! Už máme dokonce naplánováno na rok 2020,“ sděluje nám nadšeně knihovnice Unverdorbenová. V květnu do knihovny zavítá paní Martina Vitnerová s přednáškou Osudové ženy. Ta by měla pojednávat o spisovatelkách Boženě Němcové a Karolíně Světlé. 

Samozřejmostí je také další výstava. Ta májová ponese název V pálavských humnech a bude se jednat o fotografie, které poskytli manželé Skálovi.
-slam-

 

 

 

odebírejte přes RSS