Knihovnu zdobí abstrakce Denisy Chloupkové

2. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Vestibul městské knihovny je vyhledávaným místem mladých umělců a výtvarníků, kteří právě zde představují svá díla širší veřejnosti. Ve čtvrtek 1. září jej využila i mladá hustopečská malířka Denisa Chloupková, která zde při slavnostní vernisáži vůbec poprvé vystavila svá abstraktní plátna. 


Návštěvníci si během odpoledne mohli prohlédnout 28 obrazů a dozvědět se něco i o jejich tvorbě. „Odmalička jsem milovala malování a zkusila jsem už snad všechny možné techniky. Nedávno jsem se ale dostala do bodu určitého vyhoření a potřebovala jsem najít nový impuls. Ten jsem našla právě v abstraktní malbě. Baví mě struktura, neobvyklé materiály, plátkové zlato a zlaté akrylové barvy,“ představila se usměvavá malířka. 

Výstava potrvá až do konce září a je prodejní, takže zájemci si mohou obrazy i odnést domů. Zbytek, doplněný o nové kousky, poputuje na další výstavy. „Výstavu tady v knihovně beru jako začátek, jako takovou zkoušku. Proto tu mám i dotazníky, abych od návštěvníků získala nějakou zpětnou vazbu. Chtěla bych dále vystavovat v kavárnách či restauracích,“ plánuje Chloupková.

Návštěvníci byli z vernisáže nadšení a autorka chce povzbudit i další výtvarníky, aby se nebáli své domácí výtvory ukázat světu. „Žijeme jenom jednou a proto bychom se neměli bát vyzkoušet všechno, o čem sníme,“ vzkazuje optimisticky. -nov-, -slam-

odebírejte přes RSS