Koledníkům Tříkrálové sbírky pršelo štěstí

8. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města
Na dětské koledě Tříkrálové sbírky roku 2024 pršelo malým králům štěstí. Ani deštivé počasí je neodradilo od toho, aby vyšli do ulic a dům od domu vyprošovali příspěvky pro lidi v nouzi, o které pečuje Oblastní charita Břeclav.   


„To počasí není zrovna ideální, ale sešlo se tu třicet dětí, které jsou ochotné splnit svůj každoroční úkol, tak věřím, že to ve zdraví zvládnou,“ obával se při společném setkání děkan Jan Nekuda a na cestu jim pro jistotu dal své požehnání.

Několik skupinek si rozdělilo ulice ve městě a jak už bývá zvykem, většinou se setkali s kladným přijetím. Koledování však v Hustopečích bude probíhat ještě celý příští týden. 

Sbírku pořádá již 24 let pomáhající organizace Charita Česká republika a výtěžek z Hustopečí poputuje do Břeclavi. Mezi záměry využití pro letošní rok patří rozvoj domácí hospicové péče, podpora dobrovolnického centra a charitní záchranné sítě nebo podpora farních charit, třeba té v Hustopečích, která také pomáhá potřebným.

Sobotní koleda byla pro malé koledníčky díky deštivému počasí velmi vyčerpávající, proto na ně v podvečer čekala zasloužená odměna v podobě teplého čaje a pořádné porce pizzi. Kolik se koledníčkům podařilo pro potřebné vybrat, to se dozvíme po odpečetění pokladniček po ukončení sbírky. -nov-

odebírejte přes RSS