Koledy se nesly chodbami škol i penzionu

19. 12. 2019 · 2 minuty čtení · 16 fotografí · 1 video

Vánoce jsou spojeny s hudbou a zpěvem. Děti z hustopečských základních škol zpívaly v adventu svým kamarádům ze školek nebo obyvatelům penzionu pro seniory.


Vánoční zpívání na schodech se už na Základní škole Nádražní stalo tradicí. Tento rok ale bylo trošku jiné než v minulých letech. „Letos jsme zvolili místo prvního patra přízemí, pozvali jsme jako vždycky děti z hustopečských školek a ze starovické školky,“ prozradila ředitelka ZŠ Nádražní Ivana Matějíčková. Novinkou byl kvíz o vánočních tradicích, předškoláci z Mateřské školy Pastelka si v pondělí 9. prosince se všemi záludnými otázkami originálního kvízu hravě poradili a vyslechli si i povídání o vánočních zvycích.
Paní učitelky ze školky dojatě sledovaly prvňáčky, z nichž mnohé měly ještě před půl rokem na starosti. Ti teď už krásně přednášeli básničky, které se naučili ve škole pod vedením paní učitelky Jaroslavy Sedláčkové. Pásmo pilně připravovali i žáci z mnoha dalších tříd školy, jeho základem byly i letos koledy. Sněhobíle oděný pěvecký sbor doprovázela na klavír paní učitelka Mačková, skupinku kytar vedla paní učitelka Hrnčiříková. Zahráli i malí flétnisté a saxofonistka.

Koledy před Vánoci zpívaly také děti ze Základní školy Komenského, potěšili jimi obyvatele penzionu pro důchodce. A protože akce byla ohlášená a konala se už dva předešlé roky, babičky se na malé zpěváčky těšily a netrpělivě je očekávaly. „Tuto akci organizuje náš školní parlament, proto se jí účastní většinou děti ze školního parlamentu, jenom dnes máme zároveň i vánoční přehazovanou, takže někteří chybí. Všechno jsou to děti, které chtěly, které se samy dobrovolně přihlásily,“ vysvětlila školní psycholožka ZŠ Komenského Hana Forejtníková.
„Máme tady pana učitele Míchala, který u nás učí hudební výchovu, v tom předvánočním období zpívá s dětmi v hodinách koledy, takže děti je znají,“ prozradila Forejtníková.
Během koledování se naléval voňavý čaj, děti rozdávaly přáníčka, perníčky i další drobné dárečky a od babiček na oplátku dostávaly sladké odměny. Setkání generací v atmosféře vzájemného obdarování bylo krásným uvedením do vánočních svátků.

-kam-

 

odebírejte přes RSS