Kolik se vybralo na Ovčím bále pro Štinkovku a co vyhrál starosta ze Starovic?

2. 9. 2018 · 2 minuty čtení · 13 fotografí
Téma Kultura

Hustopečský spolek Všehoschopných, který sdružuje šikovné a aktivní lidi, pořádal v pátek 31. srpna čtvrtý ročník Ovčího bálu. Ten se konal za druhým hustopečským rybníkem, přišlo přes pět stovek návštěvníků, z udírny voněly ovčí klobásky a pivo teklo proudem. Taneční atmosféru navodily kapely TR!CKJAM, Skrznaskrz či Poollitters a výtěžek z dobrovolného, ale povinného vstupného, které v součtu činilo více než 26 tisíc korun, podpoří vyčištění a posílení pramene Štinkovky
Že mají Všehoschopní „tam nahoře“ protekci, je už jasné. Jak jinak by šlo vysvětlit ukázkové počasí načasované Ovčímu bálu přímo na míru navzdory deštivým okolním dnům? A s výbornými povětrnostními i jinými podmínkami naložili skvěle. Taneční parket byl stále plný, podávalo se dobré jídlo i pití  a patrná byla uvolněná a pohodová atmosféra. Chybělo snad něco? „Pro příští rok musíme nachystat víc stolů a laveček, je tady tolik lidí, že si nemají kam sednout. S tak velkou účastí jsme nepočítali, ale jsme za ni moc rádi,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Mirek Vodák. Návštěvníci si s tím ale hlavu nelámali. Tancovali, postávali u stánků s místním pivem či Hustopečskou mandlovicí nebo usedli na mez do trávy. 
A stejně jako na každém správném bále, ani tady nechyběla tombola. Losovalo se o vína místních vinařů, knihu od Daniely Mičanové Smrt mezi vinicemi a hlavní cenou byla litr a půl objemná láhev Hustopečské mandlovice. Ovšem tu nejhodnotnější cenu si nakonec odnesl starosta – Tonda Kadlec, ze sousedních Starovic. Ten vyhrál pět litrů pravé nefalšované vody z místní Štinkovky. Radost měl velikou a dle jeho slov ji vyleje do hustopečského rybníku, který se v době sucha potýkal s nízkou hladinou. 
Právě s vodou byl letošní Ovčí bál spojený. „Lidé dohromady přispěli více než 26 tisíci korun a ty věnujeme na zlepšení průtoku Štinkovky. S odbornou firmou a rybáři jsme ji čistili již na jaře a teď plánujeme ještě hledat další drobné pramínky a nasměrovat je do potoka. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme, návštěvníci byli opravdu štědří. A také děkujeme za podporu dárcům tomboly a kapelám, které hrály pro Štinkovku zadarmo,“ shrnul dobročinnost Bálu Vodák.
-hrad-

odebírejte přes RSS