Kolo pro život opět v Hustopečích

31. 5. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Mnohým zemědělcům a vinohradníkům se v sobotu při jejich práci mohl poštěstit pohled na několik stovek soutěžících cyklistů, kteří se zúčastnili 5. ročníku populárního seriálu cyklistických závodů Kola pro život. Ten se tento rok kromě Hustopečí konal i na dalších 18 místech. Start závodu proběhl klasicky v centru města na Dukelském náměstí a závodu se zúčastnilo přibližně 1200 závodníků.

 
Celou akci odstartoval Junior Trophy Maraton v 9 hodin, kde porovnávaly své síly děti do 15 let. K tomu „opravdovému“ závodu byly určeny dvě trasy – trasa A a B, nezávodní pak byla trasa D, která byla pojata formou rodinné vyjížďky. Při chystání tras se organizátoři snaží kromě bezpečnosti a minimálního přejíždění silnic zaměřit také na okolí, které si závodníci při vyjížďce můžou prohlédnout. Jejich cesty tak vedly především vinohrady, ovocnými sady, lesními úseky a poli.

Po celou dobu konání akce probíhaly v rámci areálu Agrotecu i dětské závody, závody odrážedel a všemožné další doplňkové aktivity pro rodiny s dětmi. Nechyběly ani desítky stánků nabízející první pomoc, servis kola, 5D jízdu autem či občerstvení všeho druhu a mimo jiné se děti mohly vyřádit i na skákacím hradě ve tvaru bagru.

Ačkoliv už má Kolo pro život spoustu věrných cyklistů a počet závodníků na hustopečských tratích tak rok co rok roste, letos se číslo oproti minulému roku podstatně snížilo. „Je to trochu ovlivněné tím, že se termínově kryjeme se Světovým pohárem horských kol a ještě s velkým maratonem Král Šumavy, takže oproti loňsku je pokles o zhruba dvě stě účastníků,“ přibližuje Jan Kříčka, ředitel závodu.

Nižší účast se však na celém průběhu závodu nikterak neodrazila. Na všech soutěžících šlo naopak vidět, že si celou akci do syta užívají. V odpoledních hodinách proběhlo v areálu Agrotecu vyhlášení vítězů. Pro ty byly nachystané jak peněžité, tak věcné ceny a zkrátka nepřišli ani ti, co do cíle nedojeli mezi prvními.

-slam-

odebírejte přes RSS