Kolo pro život ukázalo, jak na velké akce

10. 8. 2020 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Obavy z šíření koronaviru a bezpečnostní opatření nejvíce doléhají na pořadatele velkých akcí. Jak zajistit bezpečnost a přitom si užít den plný pohybu ukázali v Hustopečích pořadatelé cyklistického závodu Kolo pro život, jehož se účastní několik tisícovek malých i velkých cyklistů.


Pořadatelé hromadných akcí jsou kvůli přísným opatřením vystaveni velkému tlaku a náročným požadavkům na bezpečnost účastníků. Přibývá proto těch, které se postupně ruší. 

Najdou se však i tací, kteří všechna nařízení berou jako výzvu a dokáží se s nimi poprat. Tak jako pořadatelé cyklistických závodů Kolo pro život, jehož šestou zastávku napříč republikou hostily Hustopeče v sobotu 8. srpna.  „My jsme ani na chvíli neuvažovali o zrušení seriálu a jsme moc rádi, že jsme při vypětí všech sil celého přípravného týmu mohli letošní ročník zorganizovat. A to tak, abychom dostáli natěšenosti všech závodníků a přitom zajistili vše, co má být z hlediska bezpečnosti zajištěno. Dokonce si myslím a slýchám to i od závodníků, že všichni kvitují to, že za situace, kdy je velmi obtížné vycestovat někam do zahraničí, tak v tuzemsku zůstávají ty akce a aktivity, které by zájemci mohli provozovat,“ popsal přípravy marketingový manažer Kola pro život Jakub Mašata.

Zajistit boxy s dezinfekcí či bezpečnostní manuály bylo to nejmenší. Pořadatelé se však nevyhnuli ani několika organizačním změnám. „Poznamenalo nás to v tom smyslu, že jsme museli jednotlivé závody, kterých je celkem patnáct poměrně nahustit a jezdíme v podstatě každý víkend. S ohledem na všechna opatření máme oddělené areály pro dětské závody a na těch hlavních startech máme omezený počet účastníků na 900 osob. Je to proto, že je tam i nějaký organizační tým, takže se do povolené tisícovky vejdeme,“ vypočítává Mašata.

Startovní boxy hlavních závodů, které tradičně vyrážely z Dukelského náměstí tak byly zaplněné do posledního místa a sami závodníci potvrdili, že obavy nemají.

Samotný průběh závodů probíhal bez komplikací a mnohem více starostí než s koronavirem měli závodníci s úmorným vedrem, které v sobotu panovalo. I tak si den plný pohybu malí i velcí užili a Hustopeče se opět ukázaly být skvělým hostitelem náročného programu. „Dětské závody se jezdí po věkových kategoriích na kilometrovém okruhu a je zvlášť pro kluky a holky. Ty hlavní tratě jsou tři a jsou dlouhé od asi 30 do necelých 60 kilometrů.“

Další zastávka oblíbeného seriálu zavede milovníky cyklistiky už příští víkend do Nového Města na Moravě. -nov-

odebírejte přes RSS