Kolo pro život: zábava pro cyklisty bez rozdílu věku

2. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 19 fotografí
Téma Sport

Město Hustopeče se již stalo stálicí v programu cyklistického závodního seriálu Kolo pro život, který patří mezi nejoblíbenější amatérský seriál bikerů v republice. Čtvrtý ročník startoval v sobotu 28. dubna z Dukelského náměstí a výstřelu ze startovní pistole se ujala starostka Hana Potměšilová, které sekundoval generální ředitel společnosti Agrotec Martin Rada. „Všechny cyklisty v našem městě vítám a přeji jim, ať si závod jihomoravskou krajinou užijí,“ uvedla Potměšilová.
Letos na bikery čekaly nové trasy, které je zavedly na Velké Pavlovice, Němčičky a Brumovice. Trať byla vedena přes nekonečné lány vinic a ovocných sadů. K původním trasám přibyla nová, určená pro pohodáře, kteří nejednou na rychlost, ale chtějí si užít přírodu kolem sebe. „Nikdy by mě nenapadlo startovat hlavní závody, ale tahle trasa mě moc bavila a mohl jsem si prohlédnout místní krásnou krajinu,“ uvedl amatérský biker z Prahy.
Závod měl tradičně zázemí v areálu společnosti Agrotec, kde měli cyklisté veškerý servis a také zde byla dětská zóna a konaly se zde dětské závody. Na závodním okruhu se postupně vystřídaly všechny věkové kategorie dětí. „Vloni si to syn vyzkoušel na odrážedle a nyní už se účastní prvního závodu na kole,“ uvedla jedna ze spokojených maminek.
Závodní seriál Kolo pro život vznikl s cílem bavit lidi, kteří mají rádi horská kola a všechno s nimi spojené. To se v Hustopečích splnilo. 

-ves-

odebírejte přes RSS