Koncert ZUŠky naladil Hustopeče na sváteční notu

6. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 22 fotografí · 1 video
Adventní dobu neodmyslitelně provází série adventních koncertů, z nichž ten vůbec první vždy patří žákům základní umělecké školy. 


Během večera zaznělo přes 20 skladeb od klasiky po moderní písně. Představili se zpěváci i hudebníci všech oborů a všech ročníků. „Repertoár vybírají učitelé po dohodě s dětmi. Ale je pravda, že starší žáci už si mohou říci sami, co by chtěli zahrát nebo zazpívat. Je to o domluvě,“ usmíval se ředitel školy Miroslav Brúček.    

Jak prozradil ředitel školy, Miroslav Brúček, koncertem v evangelickém kostele jim teprve začíná nejhektičtější část roku. „Začínají nám totiž vánoční besídky, což je takové zúročení všeho, co se děti za první půlrok školy naučily. Další podobnou sérii míváme na konci školního roku. Teď o svátcích je toho však víc, protože kromě klasických besídek pro rodiče půjdeme ještě zpívat a hrát do místní nemocnice a penzion pro seniory,“ vysvětlil.

A své dovednosti představí veřejnosti do konce roku i žáci ostatních oborů školy. „Máme plnou školu dětí, celkem 290 ve všech oborech, a každý se samozřejmě chce předvést především rodině. Proto výtvarný obor už chystá výstavu ve svých učebnách a taneční obory si připravují komornější vystoupení pro rodiče přímo ve svém tanečním sále, takže věřím, že nikdo nebude zklamaný,“ pozval Brúček. -nov-

odebírejte přes RSS