Pomozte Ivě do Paraplete během online adventního koncertu

8. 12. 2020 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video

Tradiční adventní koncerty letos bohužel není možné uskutečnit, ale máme velkou motivaci uspořádat alespoň jeden jediný, a to živě, online a pro dobrou věc.

Ivu Záděrovou v Hustopečích a okolí není třeba dlouze představovat. Před dvěma lety ji pád z koně upoutal na lůžko a od té doby s pomocí rodiny a přátel ze všech sil bojuje o to, aby se mohla znovu postavit na nohy navzdory nepříznivým prognózám. Ivu jsme od té doby několikrát navštívili s kamerou a přesvědčili se o tom, že odhodlání znovu usednout na koně má Iva neuvěřitelné.

Iva byla dokonce vybrána k 17 dennímu pobytu v pražském centru Paraple, kam se však musí dostat speciální sanitkou. Cesta tam i zpět vyjde na 60.000 korun. 

Tyto prostředky bychom rádi vybrali při zvláštním adventním koncertu, který budeme živě vysílat na YouTube kanále Hustopečské televize a zprostředkovaně i na webu města, Facebooku města, a poprvé se pokusíme i o živý přenos do kabelové televize.


Během večera vystoupí nadějný hustopečský muzikant a skladatel Matyáš Kyncl, houslistka Jitka Břízová, folková zpěvačka Jana Unčovská a kolektiv žáků a učitelů místní Základní umělecké školy. Večer zahájí starostka města Hana Potměšilová a moderovat jej bude ostřílený hustopečský matador Miroslav Strouhal.

Místo koncertu je schválně utajené, abychom se vyhnuli případným zvědavcům.

Během celého koncertu budeme prosit o příspěvky na transparentní bankovní účet číslo 5609266389/0800, který zřídilo město Hustopeče ihned po nehodě a příspěvky je možné na něj posílat neustále. 

Své příspěvky posílejte klasickým způsobem. Dárce, který do konce 31.12.2020 pošle na účet nejvyšší částku, získá od Města Hustopeče Láhev Zlaté Mandlovky a originální obraz mandlové víly malíře Antonína Vojtka. Za každý dar předem děkujeme.

Jak to momentálně s Ivou vypadá, jak se cítí a co ji čeká v Praze, kam odjíždí už 4. ledna, to se dozvíte v reportáži Hustopečské televize ve čtvrtek 10. prosince.

Čtěte také:


 


odebírejte přes RSS