Kontejnery na sklo pro vinaře a podnikatele snad ulehčí sběrným místům

27. 9. 2021 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Z města

Vážení občané,

ve městě se v některých lokalitách stupňují problémy s rychlým zaplněním kontejnerů na sklo. Většinou vinaři a vinárníci, bohužel i z jiných obcí, naplní kontejner a když je plný, začnou skládat krabice i samostatné lahve kolem něj. Tím vlastně tvoří černé skládky. Konkrétně se jedná o kontejnery v ulici Na Hradbách, u sportovní haly, ulice Údolní aj.

Jsme rádi, že lidé třídí odpady, ale nepořádek kolem zvonů na sklo komplikuje vyvážení. Současně vznikají nebezpečné situace, kdy se o rozbité sklo mohou lidé zranit. 

Kontejnery v zastavěné části města by měly sloužit primárně občanům na ukládání užitkového skla z domácností - lahví a sklenic. Podnikatelé mohou vetší počet skla vozit ve všední dny do areálu sběrných surovin firmy Hamburger Recycling CE (dříve Stavosur) na ulici Havlíčkovu. Od pátku 24. 9. jsou před bránou areálu nově přístupné dva kontejnery na bílé a barevné sklo, lze tedy sklo navážet kdykoliv. 

Prosíme všechny, aby neukládali sklo mimo zvony na sklo, ale vyhledali jiné místo, případně odváželi nastřádané lahve a sklenice do kontejnerů na ulici Havlíčkovu. Plné kontejnery budou průběžně vyměňovány.

Děkujeme za spolupráci a hlavně za pochopení.

odebírejte přes RSS