Kopecký pojede rally v barvách Agrotecu

18. 3. 2021 · 2 minuty čtení · 3 fotografie · 1 video
Téma Sport

V pondělí 15. března svolal organizační tým Agrotec Petronas Rally tiskovou konferenci, na které byl představen druhý závodní tým pro letošní seriál. A dnes vám můžeme oznámit, že vedle Martina Rady se v o třídu vyšší kategorii postaví na start několikanásobný mistr republiky a favorit soutěže Jan Kopecký.


Dlouhých 11 let bylo jméno automobilového závodníka Jana Kopeckého neodmyslitelně spjato s automobilkou Škoda Auto a jejím továrním týmem Škoda Motorsport. Ta ale pro další sezonu změnila strategii a Kopecký tak musel vybudovat vlastní tým. „Byla to nádherná léta a určitě chci poděkovat škodovce a celému týmu. Nicméně teď před námi stojí nový projekt. Jedeme dál se soutěžním speciálem Škoda Fabia Rally2 evo a změnilo se pro nás to, že si musíme sehnat nové partnery, kteří nám pomohou zajistit starty v Mistrovství České republiky,“ vysvětlil jezdec.

Spojence Kopecký našel v Hustopečích. Již v letošním roce bude se svým spolujezdcem Janem Hlouškem reprezentovat nově vytvořený Agrotec Škoda Rally Team.. „Myslíme si, že je to top posádka, se kterou bychom rádi bojovali o titul mistra republiky. Doufáme, že nám bezpečnostní opatření dovolí se tohoto mistrovství vůbec účastnit,“ obává se ředitel hustopečského závodu a současně jezdec Martin Rada, který se na start hustopečské rally postaví také.

Nad letošním seriálem visí kvůli koronavirovým opatřením velký otazník, ovšem v Hustopečích jsou přípravy na oblíbenou rally mezi vinohrady v plném proudu. Startovat by měla 18. června. „My pro letošní ročník jedeme v plném rozsahu, takže připravujeme závody v plné verzi. Dokonce jsme připraveni i na diváckou verzi. Uvidíme, jaká bude situace a teprve někdy v dubnu či květnu budeme řešit výslednou formu a rozsah. Ale věříme, že se rally určitě pojede,“ přesvědčuje Rada.

Stejným způsobem se k přípravám staví i Kopecký, který v Hustopečích bral sedmkrát zlato. „Je to složité, protože ta pandemická situace není v Česku jednoduchá. Nicméně rally je profesionální sport stejně jako fotbal nebo hokej, takže věřím, že když se vytvoří soubor opatření a pravidel, kterými se budou všichni řídit, tak bychom mohli fungovat normálně dál.“

Navzdory novým podmínkám si Kopecký i letos věří na mistrovský titul. Doma už jich má sedm. „S mými zkušenostmi nejsou naše ambice nic menšího, než titul mistra ČR, takže určitě chceme vyhrát i v Hustopečích.“ -nov-

odebírejte přes RSS