Kostel dominuje náměstí již téměř čtvrt století

31. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téměř čtvrt století dominuje hustopečskému náměstí kostel svatého Václava. Čas se na něm již podepsal a farnost musí postupně řešit opravy i údržbu.
Kostel disponuje také rozsáhlým suterénem, kam nyní nastoupili stavební dělníci. „Rekonstrukce se nyní týká foyer a práce navazují na ty, které jsou již hotové v sále a v jídelně, to znamená nové budou sádrokartonové podhledy, elektroinstalace a topení. Změní se také vybavení interiéru, které bylo doposud takové spíše provizorní. Naší snahou je, aby zázemí pod kostelem tvořilo kompaktní celek,“ přiblížil úpravy hustopečský děkan Jan Nekuda.

Náklady na opravy a rekonstrukce jsou vysoké, a proto je farnost realizuje na etapy. „Modernizace foyer bude stát přibližně 450 tisíc korun. Velkou podporou je pro nás Nadace ČEZ, která přispěla částkou 200 tisíc korun, dalších 50 tisíc přidalo město Hustopeče. Zbývající část uhradíme z běžného rozpočtu naší farnosti,“ uvedl Nekuda.
Prostor pod kostelem slouží nejen farníkům, ale také širší veřejnosti. Klubovnu pro svoje schůzky zde mají skauti, v zimě sem návštěvníci chodí na farní plesy, dětský karnevaly, adventní i novoroční koncerty i nejrůznější vystoupení dětí a divadelních spolků. Pravidlem jsou také zajímavé přednášky, potkávání lidí a rodinné oslavy.
Co dalšího přijde na řadu? „Teď nás nejvíc trápí kostelní věž, kterou je nutné zasíťovat kvůli velkému množství holubů. No a další vizí je výmalba v celém kostele, která je po 25 letech již potřebná,“ nastínil další plány Nekuda. 
-hrad-

 

 

odebírejte přes RSS