Kostel sv. Václava obsadila školčátka

26. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video

Skvělou práci odvedly učitelky z MŠ U Rybiček, které několik posledních týdnů připravovaly suterén kostela sv. Václava na příchod svých školčátek. Azyl zde budou mít do konce kalendářního roku, kdy by měla být hotová nástavba na jejich domovské budově.


Lehká nervozita a očekávání ve tvářích učitelek i rodičů byly znát v pondělí 25. května, když se poprvé otevřely dveře suterénu kostela sv. Václava na Dukelském náměstí. Právě zde totiž našly děti z MŠ U Rybiček zázemí během probíhajících prací na nástavbě hlavní budovy školky.

„Moc práce jsme v podstatě ani neměli, protože to zázemí tady už bylo plně funkční. Pouze jsme přivezli náš nábytek a hračky. Město Hustopeče nám zakoupilo nové koberce a městské služby nám pomohly se vším tím převozem a instalací. Upravili jsme umývárny, aby tady tekla teplá voda, zprovoznilo se větrání, otevřeli jsme okna, celý suterén jsme vydezinfikovali a bylo hotovo,“ popisuje přípravy ředitelka školky Ivana Kouřilová.

Ačkoliv by rozlehlé prostory pojmuly všechny třídy školky, první týden jej bude obývat necelá třicítka dětí. „Bereme to jako takový zkušební provoz, protože těch dětí ještě není přihlášených tolik a nejsou zaplněné dvě třídy. Takže dolaďujeme všechny detaily, vychytáváme případně nedostatky a hlavně tady rádi přivítáme všechny rodiče, kteří se sem chtěli přijít podívat a během nouzového stavu to nebylo možné,“ zve k návštěvě ředitelka.

Několikatýdenní přípravy byly znát na první pohled a ocenili je i rodiče. Podobných úprav se dočkala i zahrada M-klubu na Herbenově ulici, kde budou děti v případě příznivého počasí trávit dopoledne. „Vždy po svačině budeme převádět tu řízenou činnost právě na zahradu M-klubu, kde máme k dipozici i vnitřní prostory včetně toalet a kuchyňky. Převezli jsme tam lavičky, stoly, fotbalové branky a další vybavení. Chceme to pojmout jako takovou školku v přírodě, kdy si děti budou moci i něco uvařit v kotlíku. Bude to jiné, ale myslím si, že to bude velmi přínosné,“ těší se Kouřilová.

Díky vybavené kuchyni pod kostelem bude postaráno i o stravování dětí. „Obědy sem budeme vozit z naší kmenové školky. Přijede sem s nimi i jedna naše paní kuchařka, která je zde bude dětem vydávat a zároveň připraví i svačiny na odpoledne. Zázemí tu na to je, dokonce jsme nemuseli převážet ani všechno naše nádobí,“ pochvaluje si vybavenost suterénu Kouřilová.

V náhradních prostorách bude školka fungovat do konce června. Během letních prázdnin budou děti využívat třídy MŠ Pastelka, tak jak to bývá obvyklé. Zpátky pod kostel se děti vrátí opět v září a zůstanou tu do konce roku, kdy by měla být nástavba hotová. -nov-

odebírejte přes RSS