Kostelem zněly skladby Zdeňka Krále

25. 12. 2019 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Šňůru adventních koncertů v Hustopečích zakončil smíšený komorní sbor Musica da camera Brno, který si nenechalo ujít téměř dvě stovky návštěvníků.  V kostele sv. Václava zazněly duchovní skladby Zdeňka Krále - Magnificat, Svatý Václave, Ave verum corpus a Missa brevis.
Název Missa brevis nese i nově vydané CD. „Připravovali jsme ho více než dva roky, slavnostní křest se uskutečnil letos 27. listopadu, takže je to hodně čerstvé. CD vozíme sebou na koncerty, kde si ho můžou zájemci koupit, a k dostání je také prostřednictvím našich stránek www.mdcb.cz,“ doplnil zakladatel sboru a jeho sbormistr Martin Franze.
 Smíšený komorní sbor Musica da camera Brno založil Martin Franze v roce 1996 a za dobu své existence má za sebou více než sto úspěšných koncertů u nás i v zahraničí. „Nejvřelejší přijetí se nám dostává asi v okolí Brna, kam patří určitě i Hustopeče, protože tady máme mezi posluchači i řadu svých kamarádů. Skvěle ale reagovalo publikum například i v Rakousku či Maďarsku a je vidět, že máme v posledních letech zelenou,“ dodal s úsměvem Franze.
Sám Zdeněk Král, jehož skladby v Hustopečích zazněly a pyšní se jimi i nové CD, je český hudební skladatel a klavírista. Je komponistou se širokým záběrem, do kterého patří vážná hudba, ale také například písničky pro děti, skladby inspirované jazzem a rockem nebo scénická hudba pro divadlo, film a televizi. V Hustopečích vystoupil i v loňském roce na festivalu Concentus Moraviae, jehož nosné téma bylo humor v hudbě. V roli klavíristy představil improvizaci inspirovanou oblíbenými komiky Charlie Chaplinem a Luisem de Funésem.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS