Koupací sezona 2017 bude nakonec úspěšná

29. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Předposlední srpnový víkend bylo krásné a slunečné počasí ideální na závěrečnou dětskou diskotéku. Výhledové předpovědi a blížící se konec léta ale signalizují ukončení sezóny letního koupaliště, které je tento tok otevřené od 3. června. „Vypadá to, že letošní rok budeme mít otevřeno přibližně o 14 dní déle než vloni,“ řekl ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče Aleš Proschek. 


Během letních prázdnin se velmi střídaly teploty. Od tropických veder až po téměř podzimní počasí, a to mělo samozřejmě vliv na výkyvy v návštěvnosti koupaliště. „Jen pro zajímavost, na konci července jsme byli téměř 450 tisíc ve ztrátě. Ale dnes již víme, že tržby budou řádově o 15 procent vyšší, což je o 4,5 tisíce návštěvníků více než vloni,“ dodal Proschek. Na návštěvnosti koupaliště se i nemalou měrou podílely děti z táborů Centra volného času Pavučina. „Navštívilo nás nejméně šest příměstských táborů i sportovci z volejbalového kempu,“ řekl Proschek. 

Konec sezóny na letním koupališti určí klimatické podmínky. Od začátku školního roku bude otevřen krytý bazén dle obvyklé otevírací doby. -ves-

odebírejte přes RSS