Koupací sezóna letos jako na houpačce. Dětská párty byla důkazem

26. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

K létu neodmyslitelně patří koupání a vzhledem ke stále vyšším teplotám se každoročně posouvají i začátky koupací sezony. Letní koupaliště v Hustopečích letos otevřelo brány návštěvníkům už koncem května, ale průběh léta se nevyvíjí úplně podle představ provozovatele. Výjimkou byla středa 25. července, kdy se za obzvlášť horkého dne sešli malí i velcí na dětské párty s pohádkovými postavičkami.


Letošní sezóna? Co vám mám říct - vidíte sami. Teploty jsou sice jakoby příznivé, jsou celkem vysoké, ale protože to počasí celkově je spíše oblačné, plné přeháněk a bouřek, tak to není úplně ideální, posteskl si ředitel koupaliště Aleš Proschek.

Jeho slova okamžitě potvrdilo samo počasí, když se uprostřed programu nebe nad Hustopečemi zatáhlo a spustil se prudký déšť. Trvalo přesně 38 minut, kdy se areál koupaliště vylidnil a zůstalo jen pár doufajících vytrvalců. Těm se čekání opravdu vyplatilo, protože po intenzivní půlhodinové přeháňce se sluníčko vrátilo a zábava mohla vesele pokračovat dál.

Máme tady dneska takovou tu klasiku - malování na obličej, skákací hrad, dětská diskotéka s postavičkami, kolotoč, zmrzlina. Jak vidíte na frontě u pokladen, tak už je to stálý program a má u dětí i rodičů svoji odezvu, takže žádné novinky tu dneska ani nejsou potřeba, popsal program odpoledne Proschek.

V hlavní sezóně se sice žádné novinky nekonají, zato od září čeká areál plaveckého bazénu velká událost - dlouho vyhlížená rekonstrukce vnitřních prostor. Dozvěděl jsem se to nedávno a jsme moc rádi, protože zázemí už dlouho volá po opravách. Z toho důvodu bude bazén od září asi do poloviny prosince pro plavecké oddíly i pro veřejnost uzavřen a během té doby chceme opravit toalety, šatny, vzduchotechniku a celkově základní inženýrské sítě, těší se Proschek.

Do září je však koupaliště i krytý bazén otevřen dle klasické otevírací doby, tak toho využijte a přijďte si zaplavat. -nov- odebírejte přes RSS