Koupací sezóna úspěšně zahájena!

5. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video

Koupaliště oficiálně zahájilo letní sezónu tohoto roku. Kromě možnosti koupání, kterou v teplém nedělním odpoledni ocenil opravdu každý, byl pro děti připraven pestrý a bohatý program.


"My jsme pro děti připravili také to zábavní odpoledne ve smyslu dětské diskotéky se spoustou oblíbených pohádkových postaviček, máme tady skákací hrad, bludiště, historický kolotoč, tetování na obličeje, rozdáváme sponzorské dárečky za vysvědčení," představil atrakce ředitel Sportovního zařízení, Aleš Prošek.

Kromě aktivit, kde si na své přišlo opravdu každé dítě, lákalo koupaliště také na velmi atraktivní vstupné. To totiž bylo v tento den pro děti zdarma, zaplatili jen rodiče.

Protože je návštěvnost hustopečského koupaliště vysoká, zvyušují se na něj také nároky. Místní koupaliště se řadí mezi jedny z těch starších, proto už je v plánu obnova. Momentálně je důležité najít zdroje financování. "Areál je v takové kondici, kdy my před sezónou uděláme ty nejzákladnější opravy tak, aby byl arál nejen vzhledově pěkný, byla kvalitní voda a bylo zajištěno bezpečí, aby ten arál, jak se říká, neubližoval," přiblížil současný stav Prošek.

K jisté změně k lepšímu ale došlo už minulé září. Koupaliště docílilo toho, že se celý arál stal kompletně bezbariérovým. Těší se z nového bezbariérového zvedáku, který díky možnosti přesunu umožňuje jak na koupališti, tak v krytém bazénu. Zvedák lze obsloužit svépomocí. Plavec, který potřebuje na souš, nemusí čekat na plavčíka. Pokud je to v jeho silách, snadno se vytáhne sám.

-slam-

 

odebírejte přes RSS