Koupaliště praskalo ve švech

24. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport
Hustopečské koupaliště se v neděli 20. srpna proměnilo na taneční parket. Zábavné odpoledne s maskoty rozdovádělo desítky dětí i rodičů a běžný den strávený na koupališti tak byl mnohem větším zážitkem.


„Šlo vidět, že si to děti užívají a návštěvnost byla velmi vysoká," pochvaluje si ředitel sportovního zařízení města Aleš Proschek vysoké číslo 1200 návštěvníků. „Když jsem se díval na vstupy, byl jsem docela překvapený, že většina návštěvníků přišla až v průběhu odpoledne, kdy diskotéka už byla v plném proudu, což je známka toho, že hlavním faktorem tak vysokého počtu návštěvníků bylo především opravdu teplé počasí,“ dodává.

Program diskotéky byl stejný jako každý rok. Děti se mohly pobavit s postavičkami z různých televizních pořadů a filmů, tančit a soutěžit. Kromě toho byly na koupališti i další zábavné atrakce, jako je skákací hrad ve tvaru krokodýla nebo pro rodiče stánky s kosmetikou nebo s možností vyvolání fotografií.

Zábavné odpoledne bylo skvělým doplňkovým programem, ale důvod, proč zrovna v tento den navštívilo místní koupaliště na dvanáct stovek návštěvníků, byl jasný – vedro bylo opravdu neúnosné. „Když jsem se díval na vstupné s ohledem na časy, byl jsem poměrně překvapený, protože ten den tu byla návštěvnost opravdu enormní a také návštěvníci chodili v průběhu celého dne, což znamená, že ani tak nereagovali na tu akci jako spíš na to klima. To letošní léto je takové vrtkavé, spíše extrémní, takže je časté, že jsou tu maminky s dětmi tři až čtyři hodiny a odchází domů, nebo si vezmou vrácenku a přichází znovu večer,“ konstatuje Proschek.

Ještě před pár dny to vypadalo, že letošní koupací sezona nebude příliš úspěšná. Nečekaný příchod opravdu teplých letních dní však vyvolal poptávku po studené vodě a možnosti ovlažení, a tak to vypadá, že se rok 2023 zřizovatelům koupališť nakonec zapíše do historie jako vydařený. -slam-

odebírejte přes RSS