Koupaliště trápí vládní opatření

12. 7. 2021 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

V neděli 11. července byla v areálu letního koupaliště připravena zábavní show pro děti a rodiče s diskotékou, skákacím hradem, soutěžemi a dalšími aktivitami. Koupaliště podobné akce pořádá vždy na začátku a konci plavecké sezony a vždy přiláká davy malých i velkých.

V letošním roce však akce i běžný provoz doplácí na přísná vládní opatření, kdy veřejné koupaliště smí navštívit pouze ten, kdo se prokáže dokladem o očkování proti nemoci Covid-19 nebo platným antigenním či PCR testem.

Kapacita letního koupaliště je 1300 osob a v letošním roce se návštěvnost prudce klesla. "Jsou dny, kdy tu máme třeba jen 17 osob, jako třeba zrovna včera. A dnes to není o moc lepší, jak vidíte. Přestože bylo teplo a voda je každý den vyhřátá na 26 stupňů. Těžko to lidem vyčítat, nikdo si to nevymyslel, ale je to bída," posteskl si vedoucí koupaliště Aleš Proschek a dodává, že ani za této situace nezvažuje omezený provoz.

"My chceme, aby k nám lidé přišli, proto tu budeme mít vždy dveře otevřené. A doufám, že si k nám tu cestu plavci najdou i přes komplikace kvůli koronavirovým opatřením," doufá.

Dětské odpoledne vykouzlilo úsměv na tváři těm, kteří dorazili. A vy ostatní, kteří nevíte, jak zabavit v létě své ratolesti, určitě je vezměte na Letní koupaliště do Hustopečí!


odebírejte přes RSS