Kozy, brýle, nebo jak na šití. Tým Karla Fridricha opět pomáhal v Africe

28. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Pomoc lidem v Africe již k pastorovi apoštolské církve Karlu Fridrichovi neodmyslitelně patří. Vypravuje se tam pravidelně dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Zatímco cesta v první polovině roku má obvykle za cíl stavební projekty, listopad již po tři roky patří podpoře organizace s patnácti místy, která se v africkém státě Malawi stará o sirotky.

Kromě výuky praktických dovedností jakými jsou například šití, výroba mýdla nebo vaření, je důležitá také finanční a materiální pomoc. „Podařilo se nám vybrat nějaké peníze, takže jsme za ně pořídili sedmnáct koz. Ty jsou pro místní lidi v podstatě investicí, protože mají na nějakou delší dobu zajištěné maso a mléko,“ vysvětlil přínos Fridrich. 
Velkou službu udělaly také brýle, které se povedlo sesbírat ve spolupráci se zaměstnanci hustopečské optiky. „Jednalo se hlavně o použité brýle a všem novým majitelům jsme nejdříve změřili zrak. Bylo úžasné sledovat, jak odchází s tím, že konečně pořádně vidí,“ vylíčil nezapomenutelný zážitek Fridrich. 
Mezi dobrovolníky pomáhající v Africe se tentokrát zařadil i vedoucí hustopečského sociálního odboru Tomáš Laz. Na něj zapůsobila zejména radost tamějších lidí ze života. Ta z nich sálala i přesto, že mají většinou jen jedno oblečení a neví, zda budou mít druhý den co jíst. „Zřejmě to pramení i z toho, že jsou sami sebou a nemusí nikomu nic dokazovat. Roli hraje také vděčnost. My v Evropě žijeme v hojnosti, všechno máme na dosah a hodně z toho považujeme za samozřejmost,“ doplnil svoje postřehy Laz. 
-hrad-
  

 

odebírejte přes RSS