Krabice od bot plné dárků šíří radost

20. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Z města

Advent v Apoštolské církvi pravidelně vrcholí akcí Zářící oči, která je určená pro děti ze sociálně slabých rodin a podílí se na ní i Sociální odbor městského úřadu Hustopeče. Každoročně jsou děti spolu se svými rodiči zvány na přátelské posezení a mohou se těšit, že Křesťanské centrum neopustí s prázdnou. Odpoledne se nese v osvědčeném duchu, hraje a zpívá se a nechybí loutkové divadlo. „Program zajišťují z 90 procent členové našeho sboru. Loutkám se věnuje skupinka lidí, která pro děti připravila veselou scénku,“ uvedl pastor Karel Fridrich.


Pro děti bývají připravené dárky i balíčky s hygienickými pomůckami. Novinkou letos byla také řada zabalených krabic, které se do centra dostaly díky celorepublikové akci Krabice od bot. V Hustopečích stála za jejich úspěšným sběrem pracovnice úřadu Kamila Sedláčková a podařilo se jí vybrat neuvěřitelných 876 dárků. Co v krabici děti najdou je tajemstvím, ale jsou označené tak, aby svého příjemce co nejvíc potěšily. „Letos se k nám díky lidem z Hustopečí dostaly tyto zabalené balíčky, jejichž obsah je jistou neznámou, ale o to víc se na ně děti mohou těšit, protože se v nich odráží radost a příprava těch, co je chystali,“ prozradil Fridrich.
Řada krabic putovala do dalších měst, ve kterých se Zářící oči také konají a radost pomocí nich šířili i zaměstnanci sociálního odboru. „Pětadvacet dárků skončilo i u nás a nyní je postupně rozvážíme do rodin, u kterých si myslíme, že je to potřebné a že to tam udělá velkou radost,“ objasnil vedoucí odboru Tomáš Laz.
Díky aktivitě všech zapojených je téměř jisté, že letos o Vánocích bude mít spousta dětí rozzářené oči.

-ves-

 

odebírejte přes RSS