Vybíráme krabice od bot pod stromeček!

24. 11. 2020 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice proběhne v roce 2020 již po desáté. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům a odnesou na některé ze sběrných míst, které ho předá potřebným. Vloni tak mělo hezčí Vánoce více než 35 000 dětí z chudých rodin, nízkoprahových zařízení a azylových domů. Sbírku pořádá Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR.

Jak darovat krabici od bot?

Vyberte si, které sběrné místo máš nejblíž a jak staré dítě chcete obdarovat. Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.

Do krabice se hodí hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetika a doplňky, vše v bezvadném stavu. Dárek odnes na vybrané sběrné místo. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.

V Hustopečích najdete sběrné místo u dobrovolnice a pracovnice Městského úřadu Kamily Schwarzové na adrese Smetanova 7.

Pokud nevíte, co do krabice, nebo nestíháte dárek připravit, můžete poslat Krabici online.

Jak se moje krabice dostane k dítěti?

Po skončení sbírky si pro krabice z Hustopečí přijedou pracovníci sociálního odboru města Hustopeče a další poskytovatelé sociálních služeb, kteří již mají děti vytipované.

AKTUÁLNĚ: Prosíme o krabice s dárky pro děti starší 10 let. Děkujeme.


odebírejte přes RSS