Kraj André přivítal nadšené cyklisty

26. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 26 fotografí · 1 video

Krajem André je již tradiční akce, která spojuje několik prvků typických pro náš kraj. Stačí nasednout na kolo a přibližně čtyřicetikilometrová trasa vás provede devíti obcemi Mikroregionu Hustopečska – Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Vrbice, Kobylí, Bořetice, Němčičky, Horní Bojanovice, Kurdějov.

„Jedná se opravdu o tradiční akci, návštěvníci přesně vědí, v který termín probíhá a co je tady čeká,“ radostně sděluje organizátorka Radka Raflová.Po cestě bylo možno zastavit se u místních vinařů na skleničku dobrého vína nebo něco dobrého na zub. Registrovaní cyklisti, kterých byly bez mála čtyři stovky, pak mohli v každé obci dostat jedno razítko, a pokud jich sesbírali alespoň sedm a zvládli se vrátit zpět na hustopečskou Formanku, ze které vyráželi, byli zařazeni do slosování o poukázky na nákup sportovního zboží o různé hodnotě nebo menší dárkové balíčky.

„Už nějakou dobu se snažíme o to, aby měli cyklisti, kteří se vrátí do Hustopeč, postaráno o zábavu“ sděluje Raflová. Proto letos pozvali kapelu Větry z jihu, která všem zpříjemnila čekání na losování výherce, čehož se ujala starostka Hana Potměšilová.

Kromě vína a touhy po výhře cyklistům dodával energii také známý „vůz druhé pomoci“, jehož posádku tvoří několik pánů odhodlaných pomoci formou drobného občerstvení, jež dokáže nakopnout.

Oblíbeným lákadlem také bývá kuchyně kobylských tetiček nabízející širokou škálu typických moravských pochutin. „Letos jsme si už tradičně připravili šumajstr, kulajdu, jarní polévku, cibulačku s vínem, bílou máčku, fazolovou máčku, beleše, samozřejmě nesmí chybět chleba se škvarkovou pomazánkou a různé druhy buchet – meruňkové, Honzovy buchty, makové záviny a podobně,“ odprezentovala nabídku vedoucí kuchyně, Radoslava Obadalová.

Ačkoliv terén nebylo vždy snadné zdolat, ohlasy na akci byly velmi pozitivní. Potvrzoval to mimo jiné i fakt, že trasu zvládli tací, co mají vyměněná obě kolena, nebo to, že k nám dorazili cyklisti až z Kanady.

-slam-, Foto: Richard Skoumal

 

odebírejte přes RSS