Menu Hledat

Krajem André projelo na 600 cyklistů

30. 6. 2014 · 1 minuta čtení · 8 fotografí
Expedice krajem André, která se uskutečnila v sobotu 28.6.2014 v devíti obcích mikroregionu Hustopečsko, se účastnilo téměř 600 cyklistů. V Hustopečích je přes startovní pásku vyprovodila trojnásobná mistryně v akrobatice na kole Martina Štěpánková a starostové Luboš Kuchynka z Hustopečí  a Vladimír Drbola ze sousedních Staroviček. Letošní novinkou bylo odpolední posezení s cimbálovou muzikou při víně v cílovém místě na nádvoří historického domu U Synků, kterého se průběžně zúčastnilo na 350 lidí.
Nejvíce překvapili obyvatelé obce Šebetov z okresu Blansko. Do Hustopečí jich přijela zhruba stočlenná skupina. "Jsme členy Burčákové unie, proto jsme přijeli do Hustopečí zkontrolovat kvalitu vína, abychom věděli co nás čeká letos v říjnu na Burčákové slavnosti," uvedl starosta Šebetova Zdeněk Čížek, který jel v čele pelotonu. Šebetovští cyklisté se dokonce vybavili originálními tričky s názvem Hustopečské šlapanec 2014.

Účastníci expedice viděli například ukázku hasičské techniky ve Starovičkách, ochutnali meruňkové buchty v Kobylí, či Slovácký guláš na André v Němčičkách, přesňáky v Horních Bojanovicích. Podívali se do  kravihorských sklepů v Bořeticích i do katakomb v Kurdějově. Program pro ně připravili i organizátoři ve velkých Pavlovicích a Vrbici.
Živou reportáž z akce uvidíte ve vysílání Hustopečské televize v pravidelném magazínu č. 265. Premiérový díl vysíláme v pátek 4.7.2014 v 18:00 v kabelové síti nebo později na internetu.
Dagmar Sedláčková
Foto: Jana Rozková


odebírejte přes RSS
česky english deutsch