Krásy Hustopečska zachytili do fotografií

29. 11. 2022 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Venkovní teploty pohybující se kolem nuly zvěstují, že je čas přesunout veškeré volnočasové aktivity raději do tepla. Jednu takovou pro vás máme – zahřát se můžete v Městském muzeu a galerii, kde od minulé soboty vystavují nadšení fotografové patřící do místního Fotoklubu.


Výstavu hustopečský Fotoklub pořádá každoročně v předvánočním období. „V letošním roce jsme zvolili téma Hustopečsko ve výtvarné fotografii, z toho důvodu, že město slaví 450 roků povýšení na město. Zaměřili jsme se na město i detaily ve městě a širokém okolí,“ popisuje výstavu Zdeněk Bažant, předseda Fotoklubu.

Výstavu zahájila vernisáž, kde nechyběly tóny piana a ni bohaté občerstvení. Vystavovací sály pukaly ve švech, a i účast fotografů na výstavě byla téměř stoprocentní. Z celkového počtu čtrnácti členů se jich do výstavy svých děl zapojilo jedenáct. Členové Fotoklubu se pravidelně schází a vzájemně se obohacují. „Každé druhé úterý v měsíci máme schůzi, na naše webové stránky, které si mohou všichni otevřít, pravidelně přidáváme naše přírůstky, které přibyly za poslední měsíc, promítáme si je, máme k nim navzájem výhrady nebo připomínky, doporučení, jak upravovat, a tak dál. Takže to má význam nejen ten, že se sejdeme, ale také tvůrčí,“ popisuje průběh schůzí fotograf Bažant.

Na konci září už členové Fotoklubu začínají na schůze přinášet své fotografie, které by rádi předvedli na výstavě. O konečném výběru dříve rozhodovala komise, nyní se fotografové domlouvají v celém kolektivu. Následně vybrané snímky zvětší, patřičně upraví a vystaví.

A jaké pocity by v návštěvnících mělo zhlédnutí výstavy zanechat? „Chtěl bych, aby si lidé uvědomili, že žijeme v krásném kraji. Ať přijedete kamkoliv – nebo alespoň já jako fotograf to tak cítím – třeba desetkrát za rok, vždycky tam objevíte něco nového, zajímavého. A jeden důležitý pedagog fotografie říkával: Koukejte se koukat! To znamená, že by fotografové měli neustále hledat v krajině a rozpoznat, co je zajímavé, potom to patřičným způsobem upravit a připravit pro veřejnost,“ vyslovuje své přání předseda Bažant. -slam-

odebírejte přes RSS