Krásy Medvědí soutěsky navštívilo 90 výletníků

3. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí
Téma Z města

V úterý 1. května se z Hustopečí vypravily dva autobusy na celodenní výlet do Medvědí soutěsky (Bӓrenschützklamm). Po čtyřhodinové cestě jsme dorazili do obce Mixnitz, kde nás čekal velmi náročný výstup ke vstupu do soutěsky. Podle slov zkušených návštěvníků se jedná o nejnáročnější část výletu.
Následoval asi dvouhodinový výstup soutěskou po 164 lávkách a žebřících, které jsou označené kovovou tabulkou s číslem, takže jsme mohli průběžně sledovat kolik máme za sebou. Soutěska je dlouhá 1300 m a celkové převýšení z výchozího místa k chatě U dobrého pastýře je téměř 750 m.
Odměna po zdolání soutěsky byl odpočinek a občerstvení u chaty U dobrého pastýře (Zum guten Hirten) ve výšce 1209 m. Odtud se cesty rozdělily. Část výpravy se vydala pohodovou cestou přímo k jezeru Teichalmseee, odkud byl odjezd zpět. Někteří se vydali k chatě Steirischer Jokl, odkud byl nádherný výhled do okolí a na kostelík Schluesserbrunn a odtud k jezeru. Ti nejodvážnější a nejzdatnější se od Steirischer Jokl vydali krátkou strmou cestou skalnatým terénem s převýšením 400 m k vrcholu Hochlantsch ve výšce 1720 m. Odměnou jim byl krásný výhled do okolí, nezapomenutelné fotografie u velkého kříže, který je na vrcholu postaven a skvělý pocit ze zdolání těžkého terénu.
Všichni účastníci se sešli u jezera Teichalmsee, které se nachází v přírodní rezervaci Almenland. Zde vznikaly poslední fotky z výletu u obří dřevěné sochy vola Almi, která symbolizuje hlavní výrobek tohoto regionu – je vyrobena z 22000 dřevěných šindelů – a hurá domů.

Jana Tupá, produkční

odebírejte přes RSS