Křesťanské církve v Hustopečích se společně modlily

30. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

V neděli 29. října zuřila po celé České republice vichřice, která ale neodradila představitele křesťanské církve v Hustopečích od společného setkání. Kazatelka Kateřina Rybáriková z Českobratrské církve evangelické iniciovala společné modlitby za národ a za společnost v našem státě. Úkryt před větrem našli, i s hrstkou příchozích, v podloubí radnice na Dukelském náměstí. „Nějakou dobu mi leží na srdci náš národ, tedy všichni, kdo žijí v našem státě. 


Všichni se nějak společně chováme, máme nějaké hodnoty. Ovšem každý trochu jiné a některé vítězí a některé ne. Proto jsme se rozhodli modlitebně podpořit ty dobré hodnoty,“ vysvětlila Rybáriková. Prvního slova se ujala kazatelka Rybáriková a svá slova směřovala směrem k národu. Po ní následoval pastor apoštolské církve Karel Fridrich. „Zaměřil jsem se na společnost, volby a situaci po volbách. Přimlouvali jsme se za nové vedení naší země a zamysleli jsme se nad tím, co se děje kolem nás, ať to jsou lidé v potřebách, sociálně slabí nebo hladoví,“ doplnil Fridrich.
Závěrečnou modlitbu za mír pronesl děkan Jan Nekuda. „Zároveň jsme poděkovali za dar svobody. Je to již více než 25 let od sametové revoluce a jsme vděčni, že máme svobodu v zemi a můžeme vyznávat víru. Pamatovali jsme také na ty, kteří tu možnost nemají a jsou třeba pronásledováni. Vzpomněli jsme na trpící křesťany ve světě,“ uzavřel Nekuda. 

  -ves-

odebírejte přes RSS