Hustopečský krytý bazén čeká od září rekonstrukce

8. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Krytý bazén v Hustopečích se po osmadvaceti letech fungování pochlubí kompletně novým zázemím. Modernizace vestibulu, šaten, ohříváren nebo sociálek je součástí projektu za více než 12 milionů korun. Z rozpočtu města je na něj vyčleněno přes 5 milionů, zbývající část pokryje dotace z Ministerstva školství.

Dotace byla v řádném listopadovém kole v roce 2017 neúspěšná, mezi podpořené žadatele se město Hustopeče posunulo až letos v květnu. I přes rychlé dopilování projektu a zahájení soutěže dodavatele nebylo možné stihnout prázdninový termín, kdy návštěvníci využívají krytý bazén jen minimálně. Stavební dělníci tak nastoupí od září, hotovo by mělo být v prosinci letošního roku.
„Krytý bazén musí být po dobu rekonstrukce zavřený, protože ta je opravdu podrobná. Její součástí budou prostory tvořící zázemí, odpady, rozvody teplé a studené vody, elektřina i nová vzduchotechnika,“ vysvětlil důvod čtyřměsíčního přerušení provozu ředitel Aleš Proschek.
Nutná odstávka tak přinese komplikace milovníkům plavání z řad veřejnosti i plavecké škole. „Nejbližší náhradní bazén je asi v Blučině, tak ho určitě můžou zájemci využít. Věřím, že to všichni překonáme, čtyři měsíce nejsou zas tak dlouhá doba a potom nás čekají zbrusu nové prostory, na které se už všichni moc těšíme,“ doplnil optimisticky Proschek.
Ten má i další smělé plány. Týkají se výměny obou vnitřních bazénových van i úprav venkovního koupaliště, které slouží již dvaadvacet let.
-hrad-

odebírejte přes RSS