Krytý bazén oslavil rok od znovuotevření

5. 3. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video

Již 12 měsíců mohou návštěvníci plaveckého bazénu v Hustopečích využívat nové prostory, které s proběhlou rekonstrukcí získaly nový kabát. Prostory vestibulu, šaten, ohříváren, sprch a sociálních zařízení se oblékly do světlých barev, které mohou menší i větší plavci ocenit při návštěvách plaveckých kurzů či individuálních tréninků.   


 „Od podzimu 2018 do ledna 2019 probíhala částečná rekonstrukce, která nám přinesla krásné a barevné zázemí. V současném roce plánujeme vzhledem ke stáří obnovu a výměnu kogenerační jednotky, která nám pomáhá při ekonomickém provozu – vyrábíme si elektrickou energii, ze které čerpáme teplo. Součástí rekonstrukce bude i oprava plynové kotelny,“ představil plány na rok 2020 ředitel SPOZAM pan Aleš Proschek. Tuto rekonstrukci plánují na letní měsíce, kdy bude v provozu letní koupaliště, a prostory krytého bazénu budou prázdné.

Na rekonstrukci, která proběhla v loňském roce, měla navázat další, která by se týkala obnovy bazénových hal a bazénových van. „Neustále na ni pracujeme, vzhledem k finančním možnostem města jako zřizovatele budeme tuto rekonstrukci dělat, až na ni najdeme volné finanční prostředky,“ odůvodnil zdržení Proschek.

První velká rekonstrukce od roku 1990 přivedla do krytého bazénu nové návštěvníky z řad dětí i dospělých. „Vytíženost v současné době je veliká a rekonstrukce nám napomohla ke komfortu a k tomu, aby se děti cítily příjemně a byly z toho plavání nadšené,“ popisuje aktuální stav Proschek.

S blížící se letní sezonou již vypukly i venkovní přípravy. Kromě osázení nových keřů namísto buksusů, které napadl škůdce, se budou nahrazovat i venkovní převlékárny a pokračovat se bude i v běžné přípravě na letní provoz. „Budeme se hlavně těšit na sluníčko,“ vyřkl přání pan ředitel.

V současné době se pro zajištění provozu letního koupaliště hledají brigádníci na pozici plavčík a osoba, která by zabezpečila úklid venkovních prostor. „Brigádníci na pozici plavčík musí absolvovat dvoudenní kurz záchranářského minima, navíc hledáme brigádníky minimálně 18leté,“ popsal pozici Proschek. Zájemci o tyto pozice se mohou obracet na telefonní číslo 702 204 600 nebo na e-mailovou adresu proschek@hustopece.cz.

-vyh-

odebírejte přes RSS