Krytý bazén přivítá první návštěvníky o pololetních prázdninách

10. 1. 2019 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

Od srpna loňského roku vládne stavební ruch v zázemí krytého bazénu. Jeho cílem je modernizace vestibulu, šaten, ohříváren a sociálek. Náklady se pohybují okolo 15 milionů korun, část peněz jde z rozpočtu města a zbytek pokryje dotace z ministerstva školství. Od listopadu je ovšem rušno i v okolí areálu krytého bazénu a koupaliště, protože se opravuje kanalizace. „Uprostřed sezóny koupaliště jsme se bohužel museli potýkat s tím, že kanalizace dosloužila. Stáli jsme před otázkou, zda koupaliště zavřít nebo dočasně použít mobilní toalety. Druhá varianta se nakonec podařila,“ vzpomínal místostarosta Bořivoj Švásta.


Poté bylo nutné kompletně vyprojektovat přeložku kanalizace a vybrat zhotovitele. Plánované dokončení kanalizace jde ruku v ruce s rekonstrukcí zázemí krytého bazénu, kde se již vše blíží ke zdárnému konci. Malý bazén se nyní uklízí a nastoupí instalační práce, kdy se budou montovat umyvadla, toalety a vybavení. „Pozvolna se přesuneme na velký krytý bazén. Myslím si, že se nám podařilo splnit to, co jsme slibovali. Zázemí bude vybaveno moderní technologií, hlavně bude světlé a barevné,“ řekl ředitel bazénu Aleš Proschek. 
Po otevření krytého bazénu se neplánují žádné větší provozní změny. „Provozní doba, vstupné do bazénu i další služby zůstanou stejné. Změnu cenové tvorby vůči investicím plánujeme až do září,“ uvedl Proschek.
Kolaudace zázemí je naplánovaná na 29. ledna a brány krytého bazénu se veřejnosti otevřou už v pátek 1. února. „Chceme využít jednodenních pololetních prázdnin. Navíc budou mít děti a dospělí v pátek i v sobotu vstupné zdarma,“ pozval Švásta.

-ves-

 

odebírejte přes RSS