Krytý bazén se dočkal nových technologií

23. 7. 2021 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Zatímco po venkovním areálu letního koupaliště se prohání plavci, ve vnitřních prostorách krytého bazénu se usadili dělníci. Pracují na kompletní výměně a modernizaci bazénových technologií, které mají na starost kvalitu a filtraci vody.


Letní pauza krytého bazénu byla opět využita k opravám. Po rozsáhlé rekonstrukci zázemí před dvěma lety se letos dostalo i na bazénové technologie. „Město Hustopeče pro nás uvolnilo 2 miliony korun, takže jsme mohli začít pracovat na nových technologiích, což je vlastně jakoby srdce krytého bazénu. Jedná se o filtrační nádoby, dva nové bojlery a výměníky, UV lampa, dávkování chemie do bazénů a další. To vše nám pomůže zkvalitnit plavcům vodu. Výhodou je, že se nám to podařilo naplánovat na letní měsíce, takže koncem července bude hotovo a v srpnu už tam máme naplánováno první soustředění,“ neskrýval radost z investice ředitel Sportovních zařízení města Hustopeče Aleš Proschek.

Stávající technologie byly zastaralé a zanesené množstvím odpadních látek. „Nebyla to vyloženě havárie, ale bazén už má za sebou třicet let provozu a protože ta zařízení už měla to nejlepší za sebou, tak se kdykoliv mohlo stát, že by došlo k nějaké poruše, čímž by se nám znehodnotila ta investice z předchozích let. Navíc je to komplexní systém a stačila by jediná porucha a odstavilo by nám to celý bazén a tomu jsme chtěli zabránit,“ vysvětluje Proschek.

Po uvedení nového zařízení do provozu by měli plavci poznat rozdíl v kvalitě vody. „Voda by měla mít větší jiskru, protože máme nejen novou filtrační nádrž, ale i samotný filtrační písek je samozřejmě nový, takže ta voda bude taková svítivější,“ usmívá se Proschek.

Výměna bazénových technologií je dalším krokem v dlouhodobé modernizaci krytého bazénu a další na řadě budou samotné bazénové vany. „Máme připravené dva projekty, které bychom v nejbližší době chtěli rozjet. Jsou to věci, které by ještě počkaly, ale snažíme se ve spolupráci s městem najít vhodný dotační titul, případně to řešit i jinak, abychom byli připraveni,“ uzavřel Proschek. -nov-

odebírejte přes RSS