Kukátkem zkoumají divadlo a herectví

26. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Prostory M-klubu se změnily k nepoznání. Tento týden v nich probíhá příměstský dramatický tábor s názvem Divadelní kukátko, ke kterému bylo potřeba vytvořit zázemí opravdového divadla. 


Tábor je svou podstatou spíše vzdělávací, proto byl původně určen starším dětem. „Program jsem měla navržený pro starší děti, nicméně i menší děti si to chtěly vyzkoušet, přemluvily mě, a přestože některé aktivity jsou pro ně třeba složité, tak se to snažíme udělat taky, aby si z nich také něco odnesly. Snažíme se tu poznávat všechny části divadla, všechny prostory, všechny profese, které s ním souvisí. Takže si zkoušíme vyrábět kulisy, píšeme scénáře, rozdělujeme si role a hlavně si zkoušíme různé techniky, díky kterým se děti mohou zbavit trémy, naučit se vystupovat, správně mluvit,“ popsala bohatý týdenní plán vedoucí tábora Michaela Straková.

Michaela je zkušená moderátorka, redaktorka, lektorka a pedagožka, pro kterou je divadlo životní vášní. Děti si tak z tábora odnesou cenné rady do života. „Byla bych ráda, kdyby jim to opravdu něco přineslo. Dostávají ode mě možná trochu odbornější informace, ale tím, že si procházíme opravdu všechny ty profese, tak si každé dítě najde to, co ho baví. Ne každého baví stát na jevišti, někdo se najde v režii, někdo u techniky, někdo v maskérně nebo v propagaci, protože i to se tady učíme,“ vysvětlila Straková.

Na závěr tábora děti secvičují závěrečné představení, pro naši kameru předvedly alespoň menší scénky na téma projevení emocí. -nov-

odebírejte přes RSS