Laťka nominovala atlety na Skákání

29. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport

Už za týden se Hustopeče opět stanou dějištěm světového mítinku nejlepších skokanů do výšky Hustopečské skákání Agrotec HIGH JUMP GRAND PRIX 2020. Jedním z cílů tohoto závodu je motivovat děti ke sportu, proto se sportovní naděje Hustopečí mohly v úterý 28. ledna nominovat na čtvrteční závody dětí a mládeže, které hvězdné sobotě 8. února budou předcházet.  


Na Hustopečské laťce se letos potkaly děti z hustopečských škol i sportovních oddílů. "Máme tu celkem osm kategorií od přípravek po dorostence a startuje tady asi stovka dětí. Ty kromě nominace na skákání bojují i o titul Přeborníka města Hustopeče," vysvětluje ředitel závodu Zbyněk Háder.

Mezi favority patřili především svěřenci SK Atletika Hustopeče, ale probojovat se do čtvrtečních závodů mohl každý, komu se podařilo udržet laťku ve výše odpovídající okresní úrovni. Na skákání se totiž postaví před silné soupeře. "Ve čtvrtek se utkají jednak se skokany z okresu, to znamená hlavně s břeclavskými a valtickými školami, a pak sem přijedou i závodníci z kraje. Letos dokonce máme zástupce i ze severní Moravy, z Olomouce a jednoho dokonce z Čech," vysvětluje nastavení závodu Háder.

Náročnými kritérii nakonec proskočila třicítka atletů, mezi nimiž excelovali a osobní rekord si skočili Jakub Jordán v kategorii mladších žáků se 147 cm a v dorostencích Richard Pezlar se 173 cm. Další kategorie ovládli:

  • Mladší žákyně: Nikola Seďová (131 cm)
  • Starší žákyně: Karin Krejčiříková (143 cm)
  • Dorostenky: Marie Vrbová (143 cm)
  • Mladší žáci: Jakub Jordán (147 cm)
  • Starší žáci: Filip Mach (155 cm)
  • Dorostenci: Richard Pezlar (173 cm) 

Ti si tak s dalšími nominovanými mohou už za týden vyzkoušet atmosféru světových závodů a připravit tak diváky na světovou špičku, která je vystřídá v sobotu."V těch hlavních kategoriích se můžeme těšit na Yaroslavu Mahuchikh z Ukrajiny, Morgan Lake z Velké Británie, Levern Spencer z Ostrova sv. Lucie nebo Ellenu Wallortigaru z Itálie. Mezi muži je  to složitější, protože čekáme na povolení pro ruské výškaře, ale určitě se tu ukáže Maxim Nedasekau z Běloruska nebo třeba Jamal Wilson z Baham."

Chybět nebudou ani miláčci hustopečských fanoušků polák Silwester Bednarek, Mexičan Edgar Rivera nebo Brit Chris Baker. Záštitu nad letošním ročníkem pak převzaly dvě skokanské legendy. "Přijedou k nám Inge Babakova se svými svěřenci a hlavním hostem pak bude kubánec Javier Sotomayor, dodnes nepřekonaný rekordman v hale i venku."

Po loňských strhujících pokusech v kategorii žen o zdolání světového rekordu na výšce 200 centimetrů si letos pořadatelé žádné velké cíle nekladou a očekávají vyrovnaný souboj, který může přinést mnohá překvapení. 

Podrobnosti sledujte na www.hustopecskeskakani.cz
-nov-

odebírejte přes RSS