Lednicko - valtický areál a Slavkovské bojiště propojila nově značená cyklotrasa

24. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Sport

Přes Mikroregion Hustopečsko vede nově značená cyklotrasa. Ta spojuje Lednicko -valtický areál se Slavkovským bojištěm. Je dlouhá šedesát osm kilometrů, startuje v Ladné a celkem zahrnuje šestnáct obcí. 


Realizaci dvouetapového projektu zastřešil Mikroregion Hustopečsko. „ Nejdříve jsme řešili studii. Naplánovali jsme, kudy trasa povede, která města a obce se do ní zapojí. Potom přišla řada na konkrétní značení v terénu,“ uvedla tajemnice Mikroregionu Hustopečsko Radka Raflová. Finančně značení trasy podpořil Jihomoravský kraj.
Cyklotrasa propojuje několik regionů, které ukazují své zajímavosti. „Každý ten region nabízí trošku něco jiného, i když všechny mají něco podobného. Spojuje je samozřejmě vinařství a také historie spojená s Napoleonem,“ doplnila Raflová.  
Trasa vede přes šest obcí z okolí Hustopečí. Jsou to Velké Pavlovice, Kobylí, Bořetice, Klobouky, Brumovice a Borkovany. „Já jsem velmi ráda, že to vede přes těchto šest obcí, které možná dodnes byly neprávem opomíjeny v turistickém ruchu. A přitom jsou to obce, které jsou z krajinného hlediska v té nejzajímavější části našeho mikroregionu. Je to taková ta lesnatější a kopcovitější část, kde se nabízí nádherné výhledy,“ dodala Raflová. Pokud Jihomoravský kraj podpoří i navazující projekt, získá cyklotrasa i posezení a informační tabule o nejhezčích místech.
-hrad-

19811
Značení je doplněno vlastním logem v kombinaci červené, žluté a modré barvy

19812
Vede přes šest obcí Mikroregionu Hustopečsko

odebírejte přes RSS