Legata hrála pro Ivu

10. 12. 2019 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma KulturaSport

Doba adventu bývá naplněna různými dobročinnými projekty, lidé jsou vděční za vše krásné, čeho se jim dostalo a snaží se myslet i na ty, kteří tolik štěstí neměli. V neděli 8. prosince uspořádali házenkáři hustopečské Legaty benefiční odpoledne, městská hala byla plná sportu, tance a zábavy. Získané peníze se klub rozhodl darovat k úhradě léčby, speciálních rehabilitací a pořízení kompenzačních pomůcek Ivě Záděrové. „Byla to dřív sportovkyně, jezdila na koni, ale měla vážný úraz, tak jsme si řekli, že ji my sportovci podpoříme,“ objasnil motivaci pořadatelů trenér klubu Házená Legata Hustopeče Petr Semerád.

Program zahájil zápas 11. kola 2. ligy mladšího dorostu. „Hráli proti poslednímu Juliánovu, utkání zvládli a vyhráli ho o osm gólů, takže jim gratuluju,“ pochválil mládežnický tým Semerád.
Následovalo exhibiční utkání mezi celky učitelů dvou hustopečských základních škol. „Přijali jsme výzvu od Legaty, abychom dali dohromady tým za Nádražku a tak jsme neváhali. U nás ve škole je několik žen, které házenou hrávaly, paní ředitelka sportovní typ, proto jsme sestavili tým, jednou jsme si zatrénovali a přineslo to ovoce,“ představila vítězný celek učitelka Ivana Brabcová.

Po další exhibici, tentokrát bývalých hráček klubu, Legata ladies, se hrací plocha rozdělila na dvě hřiště a ke svému exhibičnímu utkání nastoupila domácí starší a mladší přípravka. V této kategorii trénují v Hustopečích dvakrát týdně asi tři desítky dětí a klasické zápasy ještě nehrají. „Jednou za 14 dní se udělá turnaj, kde se sjede 5 až 6 měst, nehraje se na výsledky, jako odměnu děti dostávají sladkosti. Hlavním smyslem je, aby to děti bavilo, přitáhli jsme je ke sportu,“ objasnil trenér Legaty.

Před sportovním vrcholem odpoledne předvedli tanečníci skupiny Move around několik streetdancových formací.
Potom už nejmladší hustopečští házenkáři přivedli hráče prvoligových celků, pražského Chodova a domácí Legaty, k posledními utkání podzimní části soutěže. Hosté souhlasili s tím, že obě družstva za každou vstřelenou branku přispějí Ivě Záděrové částkou 100 korun. Sítě branek se zavlnily celkem šedesátkrát a díky vítězství 35:25 získala Legata do ligové tabulky cenné dva body.

Mnozí fanoušci hustopečského klubu si po zápase kromě radosti z vítězství svého týmu odnášeli i krásné ceny z tomboly, které na tuto charitativní akci darovaly firmy z Hustopečí a okolí. Přes 200 lákavých cen bylo vystaveno hned při vstupu do haly, a tak se u prodejního pultu neustále tvořil hlouček zájemců o obálku s losy.
Celkový výtěžek z gólů, tomboly a dobrovolného vstupného dosáhl úctyhodných 43 333,- Kč. Všem, kteří přispěli k tak pěknému výsledku odpoledne, patří velké díky!

-kam-

 

odebírejte přes RSS