Legata v první lize dosáhla svého cíle

3. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Sport

Házenkáři z Legaty Hustopeče mají za sebou poslední prvoligový zápas na domácím hřišti. V sobotu 28. dubna porazili tým HBC Ronal Jičín B výsledkem 33:22. „Je to výborný pocit. Utkání jsme chtěli zvládnout, protože stále bojujeme o třetí místo v soutěži. Kluci hráli perfektně,“ komentoval výsledek trenér Petr Semerád.


V loňském roce se házenkáři svými skvělými výkony dostali do prvoligové soutěže a během sezóny potvrdili, že mají skvělou formu. „Naším cílem bylo umístění do šestého místa, což se nám splnilo. Sezóna byla rozčarovaná. Podzimní část jsme hráli výborně, měli jsme hodně bodů, na jaře už se nám tolik nedařilo. Hlavně kvůli zraněním a taky proto, že ostatní družstva se postupně zlepšovaly a nám docházely síly. Ale jsme spokojení,“ hodnotil Semerád.
Tým má před sebou poslední zápas, ale už nyní se plánuje fungování v další sezóně. „Víme, že někteří hráči ukončí kariéru, buď kvůli zranění, nebo věku. Budeme se snažit tým doplnit, ale získat kvalitní hráče není jednoduché. Snažili jsme se najít hráče v našem dorostu, ale bohužel je to netáhne. Budeme tedy muset hledat v jiných vodách,“ prozradil některé změny Semerád.
Zápasy v prvoligové soutěži byly plné emotivních zážitků a nejvíc se házenkářům dařilo na domácím hřišti. „Všechny utkání byly silné i proto, že jsou mezi námi hráči, kteří jsou v prvoligové soutěži poprvé. Poslední skvělý zápas byl s Litovelem, pár se nám jich taky nevydařilo, ale máme velmi dobrou bilanci na domácích utkáních,“ uvedl Semerád. Za úspěchy Legaty Hustopeče stojí i podpora diváků, kteří chodí fandit na zápasy do sportovní haly. Další sezóna začíná házenkářům v září.

-ves-

odebírejte přes RSS