Legata vyhrála první ligu

15. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

Místní házenkářský klub Legata slaví. Svými úspěšnými zápasy, kdy prohráli pouze jeden ze všech odehraných, se vyšvihli na vítězné místo tabulky první ligy. V posledním utkání se setkali s hráči z Jičína, kde podali skvělý výkon i přesto, že první místo už měli jisté. Tato výhra s sebou však mimo jiné nese i příležitost postoupit do extraligy. Chytí tým takovou příležitost za pačesy?


„Je to otevřené. Není to jen o tom, že jsme vyhráli, je potřeba to také brát z hlediska ekonomického, to je asi ten největší aspekt, který teď řešíme, proběhne dlouhé sezení, vyjednávání a hledání sponzorů,“ vyjádřil se trenér klubu Petr Semerád. „Změnila by se také propagace klubu, větší tlak na hráče, ale věřím, že extraliga by přinesla reklamu městu i regionu,“ pokračuje.

Nedělní hra probíhala spíše z důvodu formálního. To se také odrazilo na celkovém průběhu utkání. „Člověk je trošku podvědomě utlumený, nejde do toho s takovým nasazením, jako do jiného zápasu. To asi taky ovlivnilo tu první půlku a začátek druhé, v posledních deseti minutách se nám to ale povedlo otočit,“ popisuje jeden z hráčů.

V tom, kdo má na svědomí tak skvělé a dlouhodobé výsledky, měl trenér jasno. Dle něj se bezesporu jedná o úspěchy všech hráčů, ale připisuje je také funkcionářům, rodinným příslušníkům, sponzorům a divákům.

-slam-

odebírejte přes RSS