Letňák si opět našel cestu k divákům

19. 7. 2022 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Letní kino pod ořechem si zachránilo svoje místo v kulturním kalendáři města. Po několika letech, kdy byl zájem diváků o promítání pod širým nebem minimální, byli letos pořadatelé návštěvností příjemně překvapeni. 


V letošním roce se promítalo od úterý 12. do neděle 17. července a průměrně se každý večer dostavilo okolo 80 diváků. Nejvíc jich dorazilo hned první den na českou komedii Po čem muži touží 2 s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. 

Velká očekávání pořadatelé vkládali do další české komedie, Hádkovi, kterou na letním kině promítali pouhý jeden den po premiéře v klasických kinech. V Hustopečích však tato novinka u diváků zcela propadla. Nezklamala však již osvědčená komedie Prvok, Šampon, Tečka, Karel ani nedělní pohádka Zakletá jeskyně. 

Výběrem filmů se pořadatelé trefili divákům do noty.  „Je to zásluha především distributorů, kteří letos velmi rychle poskytovali filmové novinky ve formátu mp4, který mi k promítání venku potřebujeme, digitální máme pouze kinosál,“ zdůvodňuje produkční Jana Tupá.

Návštěvníci si tak užívali příjemné letní večery s bonusem v podobě superúplňku i bohatého občerstvení.

Pro další sezonu se s letním kinem opět počítá, tentokrát však možná již ve vhodnějším areálu. „Víme, že v současné době se velmi intenzivně pracuje na zahájení rekonstrukce zahrady tady za kulturním domem, kde by měl vzniknout kromě placu pro hody právě i amfiteátr pro venkovní promítání, koncerty, divadla apod. Takže pevně věříme, že příští rok už se přesuneme do nového,“ doufá produkční. -nov-

odebírejte přes RSS