Letní kino navštívil dvojnásobný počet diváků než vloni

3. 8. 2016 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video

Poslední červencový týden patřil v Hustopečích letnímu kinu. A i když bouřku střídala bouřka, organizátoři považují letošní ročník promítání za vydařený. Přišel dvojnásobný počet diváků než vloni.

Dvorek za M-klubem se poslední červencový týden proměnil v kinosál. Ani letos nechybělo na programu prázdninových akcí Letní kino Pod ořechem. Diváci si mohli vybírat z českých i zahraničních titulů. Mohli si zajít na životopisné drama, komedie, road movie, pohádku nebo western.

Celkem do letního kina zavítaly zhruba čtyři stovky lidí. A to i přes ne příliš příznivé počasí. Naštěstí byla připravena i mokrá varianta v M-klubu.

„Při pondělním promítání Lídy Baarové jsme se dokonce stěhovali dovnitř asi v polovině filmu. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat za trpělivost,“ uvedla vedoucí Marketingu a kultury města Hustopeče Jana Hrádková.

Novinkou letošního roku byl takzvaný Letňák naslepo. Oním utajovaným filmem byl western Quentina Tarantina Nespoutaný Django. Ujít si ho nenechala čtyřicítka diváků a to i přes to, že celý večer vydatně pršelo. Promítat se tak muselo v M-klubu.

„Myslím si, že čtyřicet lidí, které neodradil déšť, je hodně. Určitě Letňák naslepo zařadíme i příští rok,“ slíbila Hrádková.

Nejnavštívenějším filmem byla road movie Trabantem do posledního dechu. Přišlo na ni 90 lidí.

„I přes rozmary počasí musím říct, že jsme v letošním roce s počtem diváků spokojeni. Návštěvnost má opravdu stoupající tendenci. Určitě tak zase příští rok o prázdninách letní kino zařadíme,“ uzavřela vedoucí marketingu a kultury.

-jal-, Foto: Michal Daněk


odebírejte přes RSS