Letní kino Pod ořechem letos diváky nadchlo!

7. 8. 2017 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Kultura

Letní kino Pod ořechem v tomto roce potvrdilo, že sledování filmů pod noční oblohou je oblíbenou kratochvílí léta. Plno bylo každý den.
Tradice promítání Letního kina v Hustopečích je velmi dlouhá. Začala v amfiteátru na Křížovém vrchu a na školním dvoře Základní školy Komenského. V době, kdy se měnily promítací technologie, končila distribuce filmů na velké kotouče a přecházelo se na digitalizaci kin, tak se začalo v hustopečském kině promítat z DVD nosičů. „Menší a přenosný projektor nám umožnil přesunout se do letního kina. A tento pěkný plácek vedle M-klubu se nám nabízel, takže promítáme pod ořechem,“ vysvětlila produkční Martina Ondrová.


Letní kino pod ořechem startovalo v úterý 1. srpna. Prvním filmem bylo životopisné drama Masaryk, ve středu byla na programu romantická komedie Bezva ženská na krku. Ve čtvrtek čekal na diváky Letňák na slepo, kdy do poslední chvíle nevěděli, na jaký film se vypravili. Jednalo se o drama Spojenci s Bradem Pittem a Marion Cotillard. Víkend zahájila vyprodaná komedie Špunti na vodě. Následoval Anděl páně 2 a posledním filmem byla komedie Manžel na hodinu. „Letos jsme se vrátili k tradici promítání českých filmů. Myslím si, že ty roky, kdy se pouštěly české filmy, tak byla vždy dobrá odezva i návštěvnost,“ řekla Ondrová.

Diváci projevili velký zájem o všechna představení. Podíl na tom mělo i ideální, velmi teplé počasí. V zastřešených prostorech M-klubu se kvůli dešti hrálo pouze jednou. Návštěvnost letního kina má vzrůstající tendenci. V roce 2014 bylo promítáno 13 filmů a prodalo se pouze 120 vstupenek. Letos přišlo jenom v pátek kolem 200 diváků. „Zájem lidí byl pro nás nad očekávání,“ řekla Ondrová.

V souvislosti s tímto trendem půjde i přebudování budovy kina na multifunkční kulturní centrum. To nabídne moderní digitalizované kino, místo pro setkávání obyvatel, pořádání workshopů či přednášek. Zastupitelé již na tuto přestavbu schválili uvolnění financí z rozpočtu města a projekt je nyní téměř hotový.

-ves-, FOTO: Jana Hrádková


 

odebírejte přes RSS