Letní koupaliště chystá na sezónu několik novinek

24. 4. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

Letošní duben byl neobvykle suchý. Bez vody jsou i venkovní bazény hustopečského koupaliště. Areál je v plném proudu příprav na letní sezonu, chystá se trávníková plocha, kontrolují se tobogány, brousí se, tmelí a natírají přelivové hrany a odtokové žlaby. „Vzhledem k tomu, že koupaliště se letos dožívá už 29 let, každý rok si vyžádá nutné opravy,“ vysvětlil Aleš Proschek, ředitel Spozamu. Připravuje se ale i několik novinek. 


Nejviditelnější z nich bude nové předláždění přístupu do areálu letního koupaliště. V lednu letošního roku se kompletně rekonstruoval kanalizační systém, v rámci této opravy byl vybudován nový příjezd a nové dláždění zámkovou dlažbou.
Další novinkou bude přesunutí pokladny přímo do areálu letního koupaliště. Návštěvníci tak budou mít snadnější přístup od bazénu k pokladně, kde se kromě vstupenek prodává i doplňkový sortiment. Další výhodou bude, že pokladní se záchranářským minimem bude moci v době nízké návštěvnosti fungovat zároveň jako další člen týmu dozorujících plavčíků.
V blízkosti pokladny vzniknou i nová stání pro kola, odpovídající současným parametrům.
Hlavní novinkou ale bude bazénový zvedák. Bude sloužit nejen vozíčkářům, ale také všem, kteří jsou hůře pohybliví například kvůli vyššímu věku nebo váze. „Zajímavostí toho zařízení je, že nepotřebuje žádnou elektrickou energii na pohon, je napájen pouze za pomoci tlaku z vodovodního řadu. Je na něj napojena hadice a zvedák je na principu pístu schopen zvedat zátěž až do hmotnosti 120 kilo,“ vysvětlil Proschek.
Zařízení je snadno přemístitelné, základ pro jeho ukotvení bude vybudován u venkovního i krytého bazénu, proto se bude moci variabilně využívat tam, kde ho právě bude potřeba. Nedílnou součástí uceleného prvku budou i nové schody se širokou nášlapnou plošinkou pro osoby se ztíženou pohyblivostí.
Vedení bazénu doufá, že zařízení přitáhne nový okruh návštěvníků a přemýšlí, jak jim jeho využití co nejvíce usnadnit. „Chceme od září letošního roku udělat hodiny, které budou přímo vyčleněny pro zdravotně postižené," plánuje Proschek. Předtím ale Delfína ještě čeká letní sezóna, během které snad bude užitečný a zaplave si s ním nejeden zájemce.

-kam-

odebírejte přes RSS