Letní tábory dětem vybírejte rozvážně

23. 2. 2023 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Z města

Letní táborová sezona ještě nezačala a už dělá vrásky na čele nejen rodičům. Přihlašování na tábory Centra volného času Pavučina netrvalo ani dvacet minut, když byly téměř všechny naplněné. 


Celkově se na letošní tábory přihlásilo 441 dětí, z toho 320 unikátů. To znamená, že některé děti rodiče nahlásili i na více táborů najednou. „Máme letos 15 táborů, což je naše maximum, které jsme schopni pojmout kapacitně i personálně a myslím, že rodiče už si zvykli i na ten systém přihlašování, který je spuštěn vždy v konkrétní čas. Ten výběr táborů byl měl probíhat tak, že dítě navštěvuje přes rok určitý kroužek, věnuje se konkrétní aktivitě, která následně o prázdninách vyvrcholí tím táborem. Určitě si nemyslím, že tábory by měly fungovat jako nějaké odkladiště dětí, což se bohužel děje, protože tu máme několik dětí, které rodiče nahlásili i na čtyři, pět táborů, což nepovažuji za správné a budeme se bavit o tom, jestli pro příští roky neomezit počet táborů pro jedno dítě,“ zkouší pochopit oba dva tábory rodičů ředitel centra Petr Fridrich.

Z letošní nabídky zůstalo posledních pár míst na dva nové tábory pro starší děti. Ani u dalších táborů však není tak úplně rozhodnuto. „Ze zkušenosti víme, že kolem padesáti míst se ještě uvolní, protože rodiče najdou jinou alternativu nebo jedou na dovolenou. Proto i náš rezervační systém počítá s náhradníky a rodičům ihned voláme, když se nějaké místo uvolní,“ ujišťuje Fridrich.

Rodičové, kteří stále hledají vhodné tábory pro svá dítka, se mohou podívat i na nabídky dalších organizací v Hustopečích i okolí. „Teď místní fitness klub vypustil pohybový tábor, tábory jsou na Valkýře, u sportovních klubů, u dalších podobných center, třeba ve Velkých Pavlovicích. Myslím si, že děti by měly chodit na takové tábory, které jsou jim blízké, u spolků, do kterých chodí třeba v průběhu roku. Takhle se to ukazuje jako rozumné řešení a celkem to funguje, protože bohužel ani Pavučina není nafukovací,“ chválí aktivitu dalších organizací ve městě Fridrich. -nov-

odebírejte přes RSS