Letní výheň dala zabrat dětem na atletickém příměstském táboře

22. 7. 2022 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport
Zatímco v hale řádí táboroví volejbalisté, městský sportovní stadion patří malým atletům. Ti si v rámci příměstského tábora mohou vyzkoušet téměř všechny druhy atletických sportů. Neodradilo je ani úmorné vedro, které poslední týden panovalo...


„Máme tady úplně nové děti, které tady nikdy nebyly, ani vloni na táboře, nebo máme děti, které byly na táboře a nechodí do atletiky. A pak máme děti, co chodí do atletiky, byli na táboře a jsou znova,“ směje se vedoucí tábora Karolína Houdková.

Letos táborníky zastihlo opravdu teplé letní počasí. I na to se snaží každý den reagovat a nastavit harmonogram dne tak, aby jej všichni zúčastnění zvládli bez větší úhony. „Oproti loňsku jsme a budeme míň na stadionu, protože to horko je opravdu neúnosné, tady není vůbec stín. Dopoledne se snažíme, dokud to ještě jde a jsou normální teploty, něco potrénovat, aby děti zažily tu atletiku, a odpoledne po poledním klidu jsme na Pavučině v sále a hrajeme hry, kde je lepší vzduch, nebo jsme schovaní pod stromy. A dneska, jestli budou děti hodné, se chystáme na koupaliště,“ komentuje program úterního táborového dne Houdková.

Někteří účastníci táboru si v atletice našli dokonce takové zalíbení, že se tomuto základnímu sportovnímu odvětví začali věnovat pravidelně. Po loňském táboře k nám do kroužku začali chodit asi tři kluci a vydrželi až do závodů jarní sezony a měli docela úspěchy, takže jsem ráda, že jsme si je takhle na tom táboře našli,“ notuje si vedoucí tábora.

Každý příměstský tábor s atletikou je tedy zároveň i jakýmsi náborem nových členů do týmu. Ten klasický, jak jej známe, proběhne zase na podzim tohoto roku. „Letos budeme nabírat 12. září tady na stadionu do všech věkových kategorií, všech věkových skupin, od těch nejmenších – od pěti let – až po sedmnáctileté, takže dorazte, bude to takové příjemné sportovní odpoledne, kde budou i všichni trenéři, rodiče se tu s námi mohou seznámit, my jim zhruba řekneme, jak ten školní rok vypadá, zapíšeme si děti a budeme spolu trávit školní rok,“ zve Karolína Houdková.

Menší děti prochází obecnou průpravou na atletiku a až jsou trochu starší, dochází k jejich profilaci, a to v momentě, kdy se začne odhalovat disciplína, ve které vynikají. V mladších ročnících ve vyšším žactvu se pak zaměřují právě na takové disciplíny, se kterými mají šanci se na závodech dobře umístit. -slam-

odebírejte přes RSS