Literární kavárna hostila Jaroslavu Černou

22. 5. 2014 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
I když bylo úterý 20. května prvním letošním dnem s téměř letními teplotami, vyměnila více než desítka lidí pobyt venku na sluníčku za posezení v cukrárně Romance. V Literární kavárně na ně totiž čekala úspěšná spisovatelka z Teplic nad Bečvou Jaroslava Černá, jejíž historické romány se vždy dva až tři měsíce po vydání drží mezi deseti nejprodávanějšími knihami u nás.
„Místním čtenářům jsem přijela představit svůj poslední, v řadě už čtrnáctý historický román Mikuláš, vévoda opavský,“ uvedla na úvod pětapadesátiletá spisovatelka.
Návštěvníky literární kavárny také Jaroslava Černá seznámila s teprve připravovaným románem, který se bude týkat blízkého okolí Hustopečí – Lednického a Valtického zámku. „Bude o Bílé paní Perchtě z Rožumberka, která se provdala a žila tady ve Valticích a v Lednici. Byla to týraná žena,“ představila Černá.
V současné době píše hlavně historické romány, začínala však s romány psychologickými. K duchovnu má totiž blízko – pracuje jako regresní terapeutka. Teď pracuje také na knize pohádek.
Reportáž z literární kavárny přineseme v Hustopečském magazínu č. 259, vychází v pátek 23.5.2014. 
(Text a foto: Jana Langová)


odebírejte přes RSS