Nejprodávanější slovenská autorka v Literární kavárně

18. 9. 2014 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Do posledního místa byla zaplněná klubovna centra volného času v úterý 16. září. Čtenářky z Hustopečí a okolí si nenechaly ujít návštěvu Táni Keleové-Vasilkové, jedné z nejúspěšnějších slovenských autorek. Bratislavská spisovatelka píše romány pro ženy, průměrná prodejnost jednoho jejího titulu je okolo 50 tisíc kusů.
„Četla jsem Duhový most, ten se mi hodně líbil, Dva životy a Dědečkův ranč. Zbytek přečtený ještě nemám, ale postupně louskám,“ svěřila se fanynka těsně před besedou. „Jak se do knih Táni Keleové-Vasilkové začtete, už po jejích knížkách pátráte. Moc pěkné,“ přidala se další ze čtenářek. V knihovně jich na známou spisovatelku čekalo zhruba padesát.
Táňa Keleová-Vasilková si pro ně připravila autogramiádu i příjemné povídání u kávy o svém životě, i knihách. Celkem vydala už 27 románů. Všechny získaly ocenění Zlatá či Platinová kniha za prodejnost. Některé se staly dokonce slovenskou knihou roku.
„Studovala jsem žurnalistku, vždy jsem věděla, že budu pracovat se slovem. Ale velmi rychle jsem pochopila, že nejsem na malé články a už vůbec ne na šéfy, kteří mi přikážou, co mám psát, o čem a jak dlouhé,“ vzpomínala na své začátky Keleová-Vasilková, která se za dvaadvacet let psaní vypracovala v nejprodávanější slovenskou autorku. Vloni získala cenu od slovenského ministerstva kultury jako nejúspěšnější spisovatelka. V roce 2009 byla dokonce nominovaná na Slovenku roku v kategorii Umění a kultura.
Na novou knihu od Táni Keleové-Vasilkové se mohou těšit čtenáři na Slovensku na Vánoce. V Česku vyjde nově v říjnu překlad staršího románu Manželky.
Rozhovor se známou spisovatelko přineseme v Hustopečském magazínu č. 275, vychází v pátek 19.9.2014.
(Text a foto: Jana Rozová) 
[caption id="attachment_14985" align="alignnone" width="463"] Táňa Keleová-Vasilková. Foto: Jana Rozková.[/caption]
[caption id="attachment_14986" align="alignnone" width="700"] Besedu se spisovatelkou si nenechalo ujít asi 50 čtenářek. Foto: Jana Rozková.[/caption]
odebírejte přes RSS